4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Trener Bożyk zamknął kadrę

3 min read

Mateusz Kompanicki, Jakub Niewęgłowski, Damian Falisiewicz i Patryk Pokrywka – tych czterech zawodników wiosną br. na pewno zagra w barwach Chełmianki. W drużynie Artura Bożyka nie będzie natomiast Miłosza Turewicza, wychowanka Górnika II Łęczna, który przez blisko miesiąc był na testach. Kadra chełmskiej drużyny na rundę wiosenną jest zamknięta.

Kadra Chełmianki liczy obecnie 24 zawodników. Tak licznej drużyny klub nie miał już dawno. Wielu kibiców uważa, że gdyby Chełmianka dysponowała takim zespołem rok temu, i miała jeszcze w swoim składzie Huberta Tomalskiego, biłaby się o czołowe lokaty w III lidze.

Trener Artur Bożyk od początku zakładał, że kluczem do sukcesu będzie stworzenie szerokiej i wyrównanej kadry. Wiosną są przecież kartki, kontuzje i trzeba mieć kim grać.

Wiadomo było, że w zimowej przerwie do Chełmianki trafi przynajmniej po jednym zawodniku na każdą pozycję, oprócz bramkarza. Głównym celem było jednak solidne wzmocnienie formacji defensywnej, stąd też pozyskanie doświadczonego prawego obrońcy Damiana Falisiewicz i stopera Jakuba Niewęgłowskiego. Falisiewicz to wychowanek Motoru, grał w I, II i III lidze, natomiast Niewęgłowski ostatnie sezony spędził w Lewarcie Lubartów.

Trener Bożyk w swoim zespole chciał mieć również co najmniej jednego wartościowego młodzieżowca. Wybór padł na niezwykle zdolnego napastnika, Mateusza Kompanickiego z Lewartu Lubartów, który w seniorach gra już czwarty sezon. „Kompan” zapadł w pamięci wielu chełmskim kibicom, strzelając Chełmiance w poprzednim sezonie w III lidze dwa gole. Czwartym zawodnikiem, który wzmocni zespół trener Bożyka, jest Patryk Pokrywka, skrzydłowy, wychowanek Górnika II Łęczna. Piłkarz ten sprawdził się zarówno na treningach, jak i w sparingach.

Na testach w Chełmiance przebywał jeszcze inny wychowanek łęczyńskiego klubu, defensywny pomocnik, Miłosz Turewicz, ale szkoleniowiec ostatecznie uznał, że piłkarz ten zimą nie trafi jednak do chełmskiego klubu. – Przyglądaliśmy się Miłoszowi dokładnie, trenował z nami prawie 4 tygodnie, zagrał dwa razy po 45 minut w sparingach i stwierdziliśmy, że to jeszcze nie ten czas, by do nas przyszedł – mówi A. Bożyk. – W dalszym ciągu będziemy mu się przyglądać, bo to ciekawy chłopak, o dobrych warunkach fizycznych, który potrzebuje regularnego grania, by mógł się rozwijać. Kto wie, do tematu Miłosza Turewicza być może wrócimy latem. Wszystko zależy od tego, co ten zawodnik zrobi w rundzie wiosennej.

Co ważne, w chełmskim zespole nie ma kontuzji, które wyeliminowałyby któregoś z graczy na dłuższy czas. Co prawda w obu sparingach z juniorami Motoru i Górnikiem II nie zagrał Michał Budzyński, ale szkoleniowiec uznał, że zawodnik ten przyjął na treningach duże obciążenia i żeby nie nabawił się urazu, musiał odpocząć. Najprawdopodobniej wybiegnie na boisko albo w spotkaniu z Sokołem Konopnica, albo dopiero w sparingu z Wisłą Puławy. Nie grał także Hubert Kotowicz, który jeszcze do niedawna odczuwał skutki kontuzji, jakiej nabawił się jesienią. Hubert powoli wraca jednak do normalnych treningów i wszystko wskazuje na to, że w drugiej połowie lutego wystąpi w którymś z meczów kontrolnych. W obu spotkaniach między słupkami stał Damian Drzewiecki, bo jego zmiennik Łukasz Kijańczuk przez tydzień nie trenował z powodu choroby. W poniedziałek 6 lutego powinien pokazać się na zajęciach.

W sparingach nie zagrał także Damian Koprucha, który studiuje zaocznie na AWF w Białej Podlaskiej. – Damian ma teraz zjazd, nie będzie go z nami jeszcze przez tydzień. Zaliczy egzaminy i wróci do treningu. Dostał ode mnie zadania, które obiecał wykonać – wyjaśnia szkoleniowiec.

Kadra Chełmianki na rundę wiosenną przedstawia się zatem następująco (średnia wieku 23,3 l.):

Bramkarze: Damian Drzewiecki (94), Łukasz Kijańczuk (95).

Obrońcy: Damian Falisiewicz (87), Szymon Jodłowski (98), Rafał Krupski (90), Mateusz Krzyżak (87), Przemysław Kwiatkowski (93), Michał Maliszewski (97), Jakub Niewęgłowski (93), Michał Wołos (94).

Pomocnicy: Michał Budzyński (94), Daniel Chariasz (92), Mateusz Filipczuk (96), Dawid Greguła (97), Paweł Jabkowski (93), Michał Kobiałka (95), Hubert Kotowicz (94), Patryk Pokrywka (94), Oleksiej Prytuliak (89), Paweł Uliczny (95).

Napastnicy: Przemysław Banaszak (97), Mateusz Kompanicki (96), Damian Koprucha (93), Damian Kuśmierz (99).