6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka pozyskała napastnika

2 min read

Napastnik Damian Szpak został dziś oficjalnie nowym zawodnikiem Chełmianki. Podpisał z klubem półroczną umowę z opcją jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

Damian Szpak trenował z Chełmianką od 22 stycznia. Trener Artur Bożyk decyzję o tym, że chce mieć zawodnika w swoim zespole, podjął po czwartkowym sparingu z Górnikiem Łęczna. – Szukaliśmy napastnika i cieszymy się, że to akurat Damian trafił do naszej drużyny. Jest to zawodnik z Lubelszczyzny, doskonale nam znany z występów czy to w Orlętach Radzyń Podlaski, czy ostatnio w Avii Świdnik. Liczymy na jego gole i asysty w rundzie wiosennej. Chcę podkreślić, że w zimowym oknie transferowym bardzo trudno jest pozyskać bramkostrzelnego napastnika – podkreśla Piotr Stępień, wiceprezes ds. sportowych w ChKS Chełmianka.

Damian Szpak ma na koncie mecze w pierwszej lidze, gdy grał w Górniku Łęczna, a także w drugiej lidze w barwach Motoru Lublin i Radomiaka Radom. To, że potrafi strzelać bramki, udowodnił w sezonie 2015/2016 w III lidze, zdobywając dla Orląt Radzyń Podlaski aż 26 goli. W poprzedniej rundzie reprezentował Avię Świdnik. Z końcem roku Damianowi Szpakowi wygasła z Avią umowa, której nie przedłużył. – Damian przychodzi do nas jako wolny zawodnik. Ma 25 lat i już spore doświadczenie ligowe, które miejmy nadzieję, zaprocentuje w meczach o stawkę – mówi P. Stępień.

Damian Szpak związał się z Chełmianką półroczną umową z opcją jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Po pomocniku Patryku Czułowskim i bramkarzu Cezarym Osuchu jest trzecim pozyskanym zawodnikiem zimą przez chełmski klub.