6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Aleks wrócił do Chełmianki!

2 min read

Ołeksij Prytuliak został nowym zawodnikiem Chełmianki! Aleks wrócił do naszego klubu po dwuletniej przerwie. Grał w nim w latach 2015-2018. Podpisał dwuletni kontrakt. Przez ostatnie półtora roku występował w drugoligowej Olimpii Elbląg.

Mecze Pucharu Polski pokazały, że budowana od podstaw drużyna Chełmianki potrzebuje więcej jakości w ofensywie. – Czekaliśmy na zakończenie rozgrywek w drugiej lidze – mówi Jan Konojacki, trener chełmskiego zespołu. – Od początku byliśmy ukierunkowani na zawodnika z wyższej klasy rozgrywkowej.

Wybór padł na Ołeksieja Pryuliaka, zawodnika, który w Chełmiance spędził wcześniej trzy sezony. – Analizowaliśmy kilku graczy, ale zdecydowaliśmy się na Aleksa. Dobrze go znamy, wiemy, jakie ma atuty, on zna klub, nie potrzebuje zatem czasu na aklimatyzację – podkreśla trener Konojacki.

Ołeksij Prytuliak do Chełmianki trafił latem w 2015 roku. Z Hubertem Tomalskim stworzył świetny, bramkostrzelny duet. W sezonie 2015/2016 w 29 meczach strzelił 19 goli. Chełmianka ze względu na reorganizację rozgrywek opuściła jednak szeregi trzeciej ligi. Prytuliak był mocnym punktem zespołu, który w kolejnym sezonie w cuglach wygrał rywalizację w czwartej ligi. Ukraiński pomocnik zdobył 20 bramek. W kolejnym sezonie 2017/2018 walnie przyczynił się do zajęcia czwartego miejsca przez chełmski zespół. Wystąpił w trzydziestu jeden meczach i zdobył sześć goli. Po zakończonym kontrakcie Prytuliak na pół roku wrócił do rodzinnego Żytomierza, by zimą 2019 roku wzmocnić drugoligową Olimpię Elbląg. To jego gol w ostatnim ligowym meczu z Elaną Toruń, zdobyty w ostatniej minucie, dał Olimpii utrzymanie się na drugim froncie. W minionym sezonie zagrał w 21 meczach i zdobył cztery bramki. 30 czerwca br. wygasł mu kontrakt z elbląskim klubem.

– Od jakiegoś czasu byliśmy w stałym kontakcie z Aleksem. Wiedzieliśmy, że mimo iż jest wolnym zawodnikiem, pozostawał w regularnym treningu, ćwicząc z drugim zespołem Olimpii. Trochę trwało to, zanim przyjechał do nas, ale najważniejsze, że już jest z nami i może przygotowywać się do najbliższego meczu. Był z nami na meczu w Kraśniku, oglądał spotkanie, chciał zobaczyć jak prezentuje się zespół – dodaje Jan Konojacki.

Ołeksij Prytuliak podpisał z Chełmianką dwuletni kontrakt do 30 czerwca 2022 roku. Niewykluczone, że w chełmskim zespole do końca okienka transferowego, czyli 31 sierpnia br., pojawią się jeszcze nowi zawodnicy.