4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Zwycięska passa trwa

2 min read

Na juniorów starszych Chełmianki w tym sezonie nie ma mocnych. Podopieczni Jana Konojackiego kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W swoim szóstym ligowym występie odnieśli szóste zwycięstwo i z kompletem 18 punktów przewodzą w tabeli grupy drugiej I ligi wojewódzkiej juniorów starszych.

W najbliższą sobotę, 16 września o 14.00 w Tomaszowie Lubelskim zmierzą się z również niepokonaną w tym sezonie Tomasovią. To spotkanie zadecyduje o tym, która z drużyn na półmetku rundy jesiennej zasiądzie w fotelu lidera.

Sobotni mecz Chełmianki z rezerwami grającego w Centralnej Lidze Juniorów Motoru Lublin mógł się podobać. Spotkanie było rozgrywane w szybkim tempie, zwłaszcza jego pierwsza połowa. Niestety, gospodarze w tej części gry nie ustrzegli się błędów w obronie, co raz wykorzystał przeciwnik. Jeden z zawodników Motoru zdecydował się na rajd z piłką od środka boiska. Minął kilku zawodników Chełmianki dograł do niepilnowanego kolegi, a ten bez problemów pokonał Szymona Niemczuka. Miejscowi w dalszym ciągu popełniali proste błędy w obronie, na szczęście Motor nie potrafił ich wykorzystać. Gospodarze po stracie gola ruszyli do ataku i przed zejściem do szatni za sprawą Jakuba Czepiela, który wykorzystał rzut karny, doprowadzili do remisu.

Druga połowa w wykonaniu gospodarzy było o niebo lepsza. – Wyszliśmy z szatni maksymalnie skoncentrowani, graliśmy szybszą, dokładniejszą piłkę, byliśmy bardziej zdecydowani w obronie i kreatywni w ataku – relacjonuje trener Chełmianki Jan Konojacki. – Taka gra przyniosła nam wiele sytuacji do zdobycia bramki.

W 61 min. na indywidualną akcję, zakończoną celnym strzałem z 16 metrów, zdecydował się Damian Kuśmierz. Piłka pomiędzy nogami bramkarza gości wpadła do siatki i Chełmianka wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do ostatniego gwizdka sędziego.

– Poza kilkoma błędami w pierwszej połowie, grę mojej drużynę oceniam na duży plus. To był nasz kolejny naprawdę dobry mecz. Gratuluję zawodnikom za wykonaną ciężą pracę. Z meczu na mecz uczymy się piłki. Nasza drużyna to grupa ambitnych, walczących do końca chłopców, którzy chcą wygrywać. Przed meczem mieliśmy swoje problemy kadrowe, bo Michał Górny, Przemek Pieczonka i Adrian Osoba zmagają się z wirusem, ale cała trójka bardzo chciała zagrać. Dziękujemy też kibicom, bo z każdym meczem jest ich coraz więcej na trybunach. Podziękowania należą się też Dariuszowi Pikorze, który przeprowadził transmisję live z tego meczu – powiedział po spotkaniu trener Konojacki.

 ChKS CHEŁMIANKA – MOTOR LUBLIN 2:1 (1:1)

Bramki dla Chełmianki: Jakub Czepiel w 45+2 min. z rzutu karnego i Damian Kuśmierz w 61 min.

ChKS: Niemczuk – Górny, Osoba (58 Jaroszek), Czepiel, Dubaczyński (88 Baryła), Tabaczek (74 Tomaszewski), Pieczonka (62 Jabłoński), Rak, Kuśmierz, Grądz, Siarnik (89 Dyszewski).