5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Transferowe ruchy w Chełmiance

3 min read

Wojciech Więcaszek, Dawid Kuśmierz, Kacper Duduś, Adam Brzozowski i Piotr Dajos – to nowe twarze w trzecioligowej Chełmiance. Dwaj pierwsi grali już w chełmskim klubie.

Kibicom z regionu Wojciecha Więcaszka przedstawiać nie trzeba. To doświadczony gracz, wychowanek Włodawianki, który w tym klubie spędził kilkanaście lat. W 2007 roku grał jednak dla Chełmianki. Więcaszek w tym roku skończy 34 lata. Rundę jesienną spędził w Agrosie Suchawa, wcześniej występował też w Eko Różanka. – Szukaliśmy doświadczonych zawodników, Wojtek wyraził akces gry w naszej drużynie, cieszymy się, że jest z nami. To gracz o dużych umiejętnościach. Jestem pewny, że wiele da tej drużynie. Zresztą podpowiada młodym zawodnikom, jak mają ustawić się na boisku, kieruje grą. W sparingu z Omegą strzelił dwa piękne gole – mówił Jan Konojacki. Więcaszek jest uniwersalnym piłkarzem, może grać zarówno na środku obrony, jak i w pomocy, ale także w ataku. Kiedyś sięgnął po koronę króla strzelców ligi okręgowej. Dysponuje bardzo dobrym uderzeniem z dystansu, świetnie egzekwuje stałe fragmenty gry, zwłaszcza rzuty wolne. Z Chełmianką związał się umową do czerwca 2021 r.

Do Chełmianki po blisko dwuletniej przerwie wrócił ofensywny pomocnik Dawid Kuśmierz. Ten 22-letni pomocnik jesienią grał w Powiślaku Końskowola. – Dawid z każdym tygodniem czuje się w drużynie coraz lepiej, znam tego zawodnika, bo prowadziłem go w juniorach starszych, wierzę, że gdy osiągnie szczyt formy, będzie naszym mocnym punktem – twierdzi trener Konojacki.

Kacper Duduś jest wychowankiem Górnika Łęczna. Ostatnio grał w drużynie Lidera Włocławek, który występuje w IV lidze kujawsko-pomorskiej. Duduś jesienią grał regularnie, a jego zespół na półmetku uplasował się na drugim miejscu. – Kacper to typowy boczny obrońca, który potrafi włączyć się do akcji ofensywnej – mówi trener Konojacki.

Kolejnym nowym nabytkiem jest skrzydłowy, Adam Brzozowski, który jesienią był wypożyczony z Hutnika Warszawa do Hetmana Zamość. W zamojskim zespole nie wywalczył sobie stałego miejsca w drużynie i okres wypożyczenia został skrócony. Zawodnik wiosnę spędzi w Chełmiance. Brzozowski jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, grał też w drużynie juniorów starszych Znicza Pruszków, a także Mławiance Mława. Jego rodzonym bratem jest znany piosenkarz i prezenter telewizyjny Rafał Brzozowski. – Adam może występować również jako boczny obrońca. Jest waleczny, zdeterminowany, nie odpuszcza, a właśnie takich zawodników nasza drużyna potrzebuje – mówi trener Chełmianki. Brzozowski został wypożyczony z Hutnika Warszawa do końca obecnego sezonu.

Piątym graczem, który zagra w Chełmiance, jest Piotr Dajos, środkowy pomocnik Opolanina Opole Lubelskie, wicelidera lubelskiej ligi okręgowej, którego chełmski klub wypożyczył do czerwca br. Dajos jest wychowankiem Widoku Lublin. – Potrzebowaliśmy piłkarza na pozycję defensywnego pomocnika. Piotrek chciał do nas przyjść, my dajemy mu szansę – mówi Konojacki.

Z zawodników, których latem ubiegłego roku Chełmianka wypożyczyła do innych klubów, powrócił jedynie Michał Grądz, który jesień spędził w Kłosie Gmina Chełm. – To wychowanek Niedźwiadka, który u nas spędził dwa sezony w juniorach starszych. Latem został wypożyczony do Kłosa, bo wiedzieliśmy, że potrzebuje regularnej gry w seniorach, a w naszej drużynie nie miałby aż tak dużej możliwości. W umowie z Kłosem był zapis, że zimą możemy skrócić okres wypożyczenia i z niego skorzystaliśmy – podkreśla trener Konojacki.

Biorąc pod uwagę ruchy transferowe, Chełmianka w ramach dobrej współpracy z Kłosem Gmina Chełm, postanowiła też wypożyczyć na rundę wiosenną ofensywnego środkowego pomocnika Dawida Krawca. – Dawid po tym sezonie skończy wiek juniora i uznaliśmy, że dla jego rozwoju lepszym rozwiązaniem będzie gra z seniorami już teraz. Latem wróci do nas i jestem przekonany, że doświadczenie, którego nabierze w rundzie wiosennej, zaprocentuje w nowym sezonie. W ramach współpracy natomiast Kłos wypożyczy do naszej drużyny juniorów starszych i młodszych dwóch, lub trzech swoich młodych piłkarzy – dodaje Jan Konojacki.