5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Szymon Marciniak poprowadzi mecz Tomasovia – Chełmianka!

2 min read

W ostatniej chwili Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zmieniło obsadę szlagierowo zapowiadającego się meczu 21. kolejki pomiędzy Tomasovią Tomaszów Lubelski a ChKS Chełmianka. Jeszcze do piątku spotkanie miał poprowadzić lubelski arbiter Łukasz Szczołko. Tymczasem rozjemcą hitu kolejki będzie sam Szymon Marciniak, nasz eksportowy sędzia!

Dla Szymona Marciniaka mecz Tomasovia – Chełmianka będzie generalnym sprawdzianem formy przed występem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, który to arbiter z Płocka ma poprowadzić w najbliższy wtorek lub środę. Marciniak wcześniej został przymierzony do sobotniego meczu Lotto Ekstraklasa pomiędzy Arką Gdynia, a Górnikiem Łęczna. Z kolei zgodnie z wcześniejszą obsadą do Tomaszowa Lubelskiego miał przyjechać sędzia Łukasz Szczołko z Lublina.

Skąd taka zmiana? Otóż Lubelski Związek Piłki Nożnej już wcześniej wystąpił do Polskiego Kolegium Sędziów, by najlepszy polski sędzia, Szymon Marciniak przyjechał na Lubelszczyznę i w ramach szkolenia dla sędziów z całego województwa poprowadził ligowy mecz. Ponieważ Marciniak w maju ma wyjechać na mistrzostwa świata do lat 20, które odbędą się w Korei Południowej i nie znalazłby innego terminu, po konsultacji z szefem polskich sędziów Zbigniewem Przesmyckim, wczoraj zdecydował, że przyjedzie właśnie teraz. Mecz Tomasovii z Chełmianką to najciekawsze wydarzenie 21. kolejki czwartej ligi, zatem Kolegium Sędziów w Lublinie uznało, że poprowadzi go właśnie Szymon Marciniak. Do Tomaszowa Lubelskiego wybiera się też spore grono sędziów piłkarskich z całego województwa. Warto więc wybrać się na mecz i zobaczyć w akcji nie tylko lidera lubelskiej czwartej ligi, ale także eksportowego arbitra, uczestnika mistrzostw Europy i raczej pewniaka na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji!