4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Co słychać u rywali Chełmianki (cz.2)

3 min read

Dziś kolejna porcja informacji o tym, co dzieje się w klubach III ligi, rywalizujących z Chełmianką. Po Motorze Lublin, Lubliniance, Resovii Rzeszów i Stali Rzeszów, czas na meldunki z Avii Świdnik, Tomasovii Tomaszów Lubelski, Karpat Krosno i JKS 1909 Jarosław.

AVIA ŚWIDNIK

W drużynie ze Świdnika większych zmian nie ma. Na zasadzie wypożyczenia do Piaskovii Piaski odszedł Adam Słowik. Ze Stali Stalowa Wola został natomiast wypożyczony Konrad Zacharski, zaś z KSZO Ostrowiec Św. przybył Karol Barański. Po kontuzji do gry ma wrócić Michał Jeleniewski. Do pierwszego zespołu prowadzonego od roku przez Jacka Ziarkowskiego doszli dwaj juniorzy Rafał Feret i Daniel Wójcik. Niewykluczone jednak, że Avia będzie chciała jeszcze pozyskać jednego obrońcę. W klubie zostali najlepszy strzelec obecnego sezonu III ligi Wojciech Białek, który w sparingach imponuje skutecznością, Bartłomiej Mazurek i Kamil Oziemczuk. Ta trójka z całą pewnością wiosną będzie równie groźna, jak jesienią.

TOMASOVIA TOMASZÓW LUBELSKI

Sporo zmian nastąpiło zaś w Tomasovii Tomaszów Lubelski. Z klubem pożegnali się ukraińscy gracze, Siergiej Ivliev i Igor Paskiw. Obaj szukają nowych pracodawców. Do Błękitnych Ropczyce odszedł Dawid Zawiślak, któremu skończyło się wypożyczenie. Łukasz Chwała najprawdopodobniej przejdzie do Huczwy Tyszowce. Do Tomasovii przyszło na razie dwóch zawodników. Są to Michał Goral, który wrócił zza granicy i Ukrainiec Nazar Melnyczuk – Wołyń Łuck. Tomasovia jest zainteresowana pozyskaniem Kacpra Wróblewskiego z AMSPN Hetman Zamość i Kamila Lasoty z Huczwy. Z zespołem regularnie trenuje Norbert Raczkowski, doświadczony pomocnik, który jesienią mało grał. Nie wiadomo też, czy w Tomasovii zostanie napastnik Krzysztof Zawiślak.

KARPATY KROSNO

W przerwie zimowej w zespole Karpat nastąpiło wiele zmian kadrowych. Z drużyną pożegnało się kilku zawodników, którzy wiedli prym na boisku w poprzednich sezonach i w rundzie jesiennej. Do Resovii Rzeszów odeszli Dawid Kasza i Bartłomiej Buczek. W Sokole Sieniawa znalazł się bramkostrzelny prawy obrońca Patryk Kapuściński. Jeszcze w trakcie jesieni z klubem pożegnał się Kamil Walaszczyk (LKS Pisarowce), a Bartosz Madeja przeszedł do Wisły Sandomierz. Zimą z Karpat odeszli ponadto: Albert Telesz – wyjazd za granicę, Mateusz Kolbusz – Wisła Sandomierz, Sylwester Sikorski – LKS Pisarowce, Adam Żak – Rozwój Katowice, Piotr Hajduk (bramkarz) – koniec kariery, Łukasz Krzysztoń – JKS 1909 Jarosław, Krzysztof Zaremba – powrót do Ruchu Zdzieszowice, Mateusz Załucki i Przemysław Szkatuła – szukają sobie klubów.

Do Karpat jako pierwszy w przerwie zimowej z Polonii Łaziska Górne, grającej w IV lidze śląskiej, przyszedł Daniel Paszek. Później klub z Krosna zakontraktował jeszcze siedmiu graczy, z ciekawą przeszłością. Karpaty pozyskały aż trzech napastników: Dawida Cempę z Polonii Bytom, Macieja Wojczuka z Motoru Lublin i Piotra Makowskiego ze Skry Częstochowa. Wrażenie robi pozyskanie zwłaszcza Cempy, zawodnika z pierwszoligową przeszłością. Jako junior grał też w Młodej Ekstraklasie w Legii Warszawa. Karpaty ściągnęły również doświadczonego Janusza Wolańskiego, mającego na koncie 90 występów w ekstraklasie w zespołach: Szczakowianki Jaworzno, Górnika Łęczna i Jagiellonii Białystok. Jesienią Wolański grał w Porońcu Poronin, w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Do Krosna przybyli też defensor Izolatora Boguchwała Zbigniew Dąbek oraz młody boczny obrońca z Rakowa Częstochowa, Eryk Krupa. Kolejnym zawodnikiem, którego pozyskały Karpaty, jest Sebastian Szombierski, wypożyczony z GKS Katowice.

JKS 1909 JAROSŁAW

W przerwie zimowej zespół z Jarosławia, po nagłej rezygnacji trenera Michała Szymczaka, objął znany na Lubelszczyźnie trener Mariusz Sawa, ostatnio pracujący w Motorze Lublin. Z klubu odszedł doświadczony 39-letni Mariusz Kukiełka, były reprezentant Polski, który szuka nowego pracodawcy. Do Stali Mielec poszedł młodzieżowiec Paweł Oziębło. Z kolei z KS Wiązownica związał się pomocnik Marek Soczek. Do tej pory JKS zakontraktował dwóch piłkarzy. Są to Łukasz Krzysztoń z Karpat Krosno oraz Rafał Surmiak, który ostatnie półtora roku spędził na czwartoligowych boiskach we Włoszech. W zespole z Jarosławia pozostał były gracz Chełmianki Rafał Kycko.