5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Salewski i Wójcicki w kadrze pierwszej drużyny

2 min read

Obrońca Dawid Salewski i pomocnik Paweł Wójcicki, zawodnicy z drużyny juniorów starszych, zostali włączeni do szerokiej kadry pierwszego zespołu ChKS Chełmianka. Sztab szkoleniowy uważnie przygląda się także pozostałym młodym piłkarzom. Dawid Salewski i Paweł Wójcicki w okresie przygotowawczym niemal połowę treningów odbyli z pierwszym zespołem. Grali również w meczach sparingowych. Obaj dobrze spisali się zwłaszcza w pojedynku z Orlętami Radzyń Podlaski.
Salewski i Wójcicki stanowią trzon zespołu juniorów starszych Chełmianki, który wywalczył awans do ligi makroregionalnej. Pierwszy z nich wrócił z półrocznego wypożyczenia do BKS Lublin, gdzie grał również w lidze makroregionalnej, tyle tylko, że w kategorii juniorów młodszych. – Dawid w tym roku skończy 17 lat, jest perspektywicznym zawodnikiem, wierzymy, że już niedługo na stałe zadomowi się w kadrze pierwszego zespołu Chełmianki – mówi Piotr Stępień, wiceprezes klubu ds. sportowych.
18-letni Paweł Wójcicki w rundzie jesiennej zadebiutował w III lidze. Rozegrał cztery minuty w spotkaniu ze Stalą w Rzeszowie. – Mimo że bardzo krótko przebywał na boisku, potrafił znaleźć się w sytuacji bramkowej i niewiele brakowało, a zdobyłby gola. Z Pawłem również wiążemy bardzo duże nadzieje – podkreśla wiceprezes Chełmianki. – Jesteśmy przekonani, że swoją ciężką pracą na treningach zrobią kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju. Na pewno dostaną swoje szanse.
Wójcicki i Salewski, wychowankowie Niedźwiadka Chełm, mają przede wszystkim regularnie grać. Dzięki temu, że drużyna juniorów starszych awansowała do ligi makroregionalnej, zespół Chełmianki będzie mógł zmierzyć się z bardziej niż dotychczas wymagającymi przeciwnikami. – Gra przeciwko mocnym drużynom pozwoli rozwinąć się nie tylko Pawłowi, czy Dawidowi. Liczymy na to, że pozostali nasi juniorzy również zrobią krok do przodu. To zdolni chłopcy, ale muszą pamiętać, że na tym poziomie rozgrywek systematyczny trening ma ogromne znaczenie. Wszyscy w klubie chcielibyśmy, aby nasi juniorzy w jak największej liczbie przeszli do drużyny seniorów i stanowili o jej sile. Nie zapominamy o zdolnym bramkarzu Jakubie Szymkowiaku, który ma już na koncie kilka spotkań w III lidze, czy o Jakubie Jodłowskim, który zadebiutował w zespole seniorów w Pucharze Polski. Duży potencjał drzemie też w innych naszych młodych zawodnikach – uważa P. Stępień.