5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Remis juniorów po zaciętej walce

2 min read

W pierwszym meczu ligi makroregionalnej juniorów starszych młodzi piłkarze Chełmianki po zaciętej walce z Hutnikiem Kraków wywalczyli jeden punkt. Podopieczni Jana Konojackiego wyszli na boisko nieco stremowani, a w ich poczynaniach brakowało nieco spokoju. 

Szwankowało przede wszystkim dokładne rozegranie piłki, za dużo było też niedokładnych podań. W podstawowym składzie drużyny z Krakowa, co na pewno miało wpływ na przebieg meczu, znalazło się aż dziewięciu zawodników z rocznika 2000, w Chełmiance natomiast zaledwie czterech. Różnica roku, niby nieduża, ale w tej kategorii wiekowej ma znaczenie. Hutnik lepiej wyglądał pod względem fizycznym i motorycznym. 

Z przebiegu meczu goście pod względem piłkarskim byli zespołem nieco lepszym, stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramki, ale ich nie wykorzystali. W pierwszej połowie Chełmiankę przed utratą gola uratowała poprzeczka, zaś w dwóch sytuacjach udanie interweniował Jakub Szymkowiak. Bramkarz gospodarzy popełnił też błąd przy wyprowadzaniu piłki, na szczęście rywal go nie wykorzystał. Chełmianka do przerwy również miała jedną bramkową okazję. Po stałym fragmencie gry głową uderzał Patryk Lewkowicz, ale piłka odbiła się od słupka. Po zmianie stron gospodarze czyhali na błędy ze strony przeciwnika, starając się grać z kontry i choć te Hutnik popełniał, to chełmianie nie potrafili z nich skorzystać. Przyjezdni stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, ale w obu na posterunku był Szymkowiak. Z jednego punktu podopieczni Jana Konojackiego powinni być zadowoleni, bo krakowianie z całą pewnością będą należeć do czołowych zespołów rozgrywek. Kolejny mecz Chełmianka rozegra ze Stalą w Rzeszowie, w sobotę 23 marca o 12.00.

ChKS CHEŁMIANKA – HUTNIK KRAKÓW 0:0

ChKS: Szymkowiak – Jaroszek (72 Haponiuk), Olszak, Salewski, Leśniak, Grzesiuk, Rak, Krawiec (46 Jodłowski), Grądz, Wójcicki, Lewkowicz (90 Głębocki).

A oto pozostałe wyniki 1. kolejki ligi makroregionalnej grupy „D”, juniorów starszych: Garbarnia Kraków – Orlęta Radzyń Podlaski 3:2, Orlęta Kielce – Stal Rzeszów 3:1, SMS Resovia Rzeszów – Star/Juventa Starachowice 2:0. Pierwszym liderem zostały Orlęta Kielce, Chełmianka ex aequo z Hutnikiem zajmuje 4-5 miejsce.