8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Przemysław Kanarek związał się z Chełmianką

2 min read

Chełmianka pozyskała kolejnego zawodnika na nowy sezon. Roczną umowę z klubem podpisał obrońca 27-letni Przemysław Kanarek. Zawodnik grał w takich klubach, jak Ruch Chorzów, Warta Poznań, Dolcan Ząbki, Motor Lublin, Wisła Puławy, a ostatnio przez ponad trzy sezony reprezentował barwy Hetmana Zamość.

Przemysław Kanarek jest wychowankiem Kiko Zamość. Jako junior grał jeszcze w AMSPN Hetman Zamość, Górniku Łęczna, Wieniawie Lublin, Wiśle Puławy. W sezonie 2009/2010 na trzy lata trafił do Ruchu Chorzów, grając najpierw w zespole juniorów, a potem przez dwa sezony w Młodej Ekstraklasie. Jesienną rundę 2012/2013 spędził w drugoligowym Motorze, zaś wiosnę w Warcie Poznań. Następnie przez półtora roku grał w trzeciej lidze w Lubliniance, by na pół roku przenieść się do Dolcana Ząbki. W sezonie 2015/2016 reprezentował barwy Wisły Puławy, zaś w kolejnym przeszedł na jedną rundę do Orląt Radzyń Podlaski. Zimą 2017 roku wrócił do Zamościa i rozpoczął grę w czwartoligowym wówczas Hetmanie Zamość. Barwy tego klubu reprezentował do końca ubiegłego sezonu.

Przemysław Kanarek podpisał z Chełmianką roczną umowę. – Przemek wzmocni naszą formację defensywną, może grać na środku obrony i na prawej stronie. To doświadczony zawodnik, o wysokich umiejętnościach. Liga będzie długa, jest dużo spotkań, zatem musimy mieć szeroką kadrę i po dwóch zawodników do rywalizacji na każdą z pozycji. Niekiedy będą mecze co trzy dni i nie możemy za bardzo eksploatować zawodników, by nie przytrafiły się im kontuzje. Pamiętajmy, że od 7 marca żadna drużyna nie rozegrała ligowego meczu, zatem nie wiadomo, jakie będą początki sezonu. Bardzo liczymy na dobre występy Przemka w naszej drużynie – twierdzi prezes Chełmianki, Grzegorz Gardziński.