3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Przed meczem Chełmianka – Motor

2 min read

Najprawdopodobniej w sobotnie popołudnie, 26 maja, na stadionie miejskim w Chełmie padnie rekord frekwencji. O godz. 17.00 w meczu 30. kolejki zmierzą się Chełmianka i Motor Lublin. Dla obu drużyn będzie to arcyważne spotkanie. Przegrany straci szanse na awans do drugiej ligi. Remis też nikogo nie będzie urządzał. Działacze Chełmianki apelują do kibiców, by kupowali bilety na to spotkanie w przedsprzedaży, prowadzonej w siedzibie klubu.

Tak ważnego meczu w Chełmie już dawno nie było. W sobotę na stadion miejski przyjedzie Motor Lublin, ciągle walczący o awans do II ligi. Szanse na zajęcie pierwszego miejsca, mimo 7 punktów straty do lidera, zachowuje też Chełmianka.

– Ten mecz zadecyduje, dla której z drużyn sezon zakończy się już teraz – mówią kibice Chełmianki. – Na pewno pod większą presją będzie grał Motor, bo ta drużyna od początku sezonu była wymieniana jako główny faworyt do awansu. Naszego zespołu, jako beniaminka, nikt poważnie nie brał pod uwagę w kontekście walki o drugą ligę. Drużyna gra jednak na tyle dobrze, że zachowuje szanse na awans.

Mecz Chełmianka – Motor zapowiada się zatem niezwykle interesująco. – Spodziewamy się sporej grupy kibiców z Lublina – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Na trybunach będzie również wielu sympatyków piłki nożnej z Chełma. Jednym słowem szykuje się w mieście piłkarskie święto. Do tego spotkania, od strony organizacyjnej, przygotowujemy się już od prawie tygodnia. Mecz zostanie rozegrany jako impreza masowa. Dlatego też apelujemy do wszystkich kibiców, by przy zakupie biletów i w dniu meczu przy wejściu na stadion mieli przy sobie dokument tożsamości – dodaje prezes.

Chełmianka od kilku dni prowadzi przedsprzedaż biletów na to spotkanie. – Chcemy, by kibice tuż przed meczem nie musieli stać w długich kolejkach przed kasami. Przy imprezie masowej sprzedaż biletów nie jest płynna, bo kasjer musi spisać dane osoby, kupującej bilet, a nie mamy jeszcze elektronicznego systemu sprzedaży wejściówek. Apelujemy również do kibiców spoza Chełma wybierających się na to spotkanie, by kupili bilety w przedsprzedaży, lub przybyli na mecz nieco wcześniej – oznajmia prezes Gardziński.

Bilety na mecz Chełmianka – Motor są w cenie 15 zł – normalny i 10 zł – ulgowy. Tańsze wejściówki mogą kupić: emeryci, kobiety oraz młodzież w wieku od 6 do 18 roku życia. Oprócz prowadzonej przedsprzedaży wejściówek organizator w dniu meczu już od 12.00 uruchomi jedną kasę, a od 14.00 – drugą.