4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Pomimo porażki ostatni sparing na plus

2 min read

Motor Lublin - -Chełmianka Chełm

W sobotnie przedpołudnie Chełmianka rozegrała ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi lubelskiej. Podopieczni Artura Bożyka zmierzyli się z Motorem Lublin, mistrzem III ligi lubelsko-podkarpackiej sezonu 2015/16.

Na bocznym boisku Areny Lublin, biało-zieloni pokazali się z dobrej strony na tle wymagającego przeciwnika. Gdyby nie błędy indywidualne (szczególnie kiks Łukasza Kijańczuka przy drugim golu), spotkanie można było uznać za udane.

Motor Lublin – -Chełmianka Chełm

Trener Artur Bożyk od pierwszych minut spotkania nastawił swój zespół ofensywnie i drużyna Motoru Lublin miała duże problemy z agresywnie grającym przeciwnikiem. Patrząc na poczynania obu zespołów w pierwszej części gry, trudno było określić, kto jest mistrzem, a kto spadkowiczem z III ligi. Widać było, że biało-zieloni są już na odpowiednim etapie przygotowań do rozpoczęcia rozgrywek IV ligi. W dzisiejszym meczu zagrało trzech testowanych piłkarzy, dwóch obrońców i napastnik. Obaj defensorzy pokazali się z dobrej strony, jednak miejsce w kadrze będzie tylko dla jednego zawodnika tej formacji.

Już dzisiaj można stwierdzić, że obecny skład jest prawie kompletny. Dojdzie dwóch lub trzech piłkarzy, a ich personalia podamy w poniedziałek. Wszystkie cele okresu przygotowawczego zostały osiągnięte, obyło się bez poważniejszych urazów. Kadra biało-zielonych będzie liczyła 21-22 piłkarzy, czyli tylu ilu chciał mieć chełmski szkoleniowiec. Po ostatnim meczu kontrolnym, możemy napisać, że Chełmianka jest w pełni gotowa do walki o mistrzostwo IV ligi. Do kibiców biało-zielonych apelujemy o liczne wsparcie zespołu podczas spotkań rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Chełmie. Pierwsze spotkanie już za tydzień. W sobotę o godzinie 15:00 Chełmianka podejmuje czołowy zespół poprzedniego sezonu IV ligi, Polesie Kock. 

Motor – CHEŁMIANKA 2:0(1:0), widzów około 200
1:0 Kamil Stachyra 39′, 2:0 Szymon Kamiński 71′
Motor: Zagórski, Falisiewicz, Król, Tadrowski, Dykyy, Michota, Tymosiak, Oziemczuk, Piekarski, Kaczmarek, Stachyra oraz Socha, Maliszewski, Kowalczyk, Kamiński, Bednara, Zaniewski, Kato, zawodnik testowany
CHEŁMIANKA: Kijańczuk, Kwiatkowski, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2 , Kobiałka, Chariasz, Uliczny, Kotowicz, Koprucha, Budzyński, Banaszak oraz Krzyżak, Greguła, Fornal, Sołtysiuk, Jodłowski, Jabkowski, Filipczuk, Krupski, zawodnik testowany 3.