3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Piotr Piekarski zagra w Chełmiance!

2 min read

24-letni pomocnik, Piotr Piekarski, to drugi po Mateuszu Olszaku zawodnik, który w zimowej przerwie dołączył do kadry trzecioligowej Chełmianki. Ostatni rok spędził w Avii Świdnik. Piłkarz ma na swoim koncie siedem występów w ekstraklasie.
– Piotr Piekarski to jeden z najlepszych środkowych pomocników w naszym regionie. Dlatego też cieszymy się, że piłkarz wybrał nasz klub i będzie grał w Chełmiance – mówi Grzegorz Gardziński, prezes chełmskiego klubu.


Wywodzący się z Lublina zawodnik ostatni rok spędził w Avii Świdnik, w barwach której rozegrał 27 spotkań (13 wiosną sezonu 2016/2017 i 14 jesienią w obecnym sezonie). Wcześniej przez dwa i pół roku Piotr Piekarski grał w lubelskim Motorze, będąc jego czołowym piłkarzem. W sezonie 2013/2014 reprezentował barwy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, walczącego wówczas o awans do ekstraklasy. W tej drużynie Piekarski rozegrał 14 meczów, w tym jeden w Pucharze Polski. Wiosną 2013 roku występował w Polonii Warszawa, gdzie zaliczył jeden krótki występ w ekstraklasie przeciwko Lechowi Poznań. Do stołecznego klubu przeszedł po dwu i półletnim pobycie w GKS Bełchatów, w którym zagrał sześć meczów w ekstraklasie. Piekarski głównie grywał jednak w drużynie Młodej Ekstraklasy.
24-latek związał się z Chełmianką półtoraroczną umową z opcją jej przedłużenia. Obie strony uzgodniły też, że w przypadku oferty z klubu grającego w wyższej klasie rozgrywkowej, Piekarski będzie mógł zmienić przynależność klubową zarówno po rundzie wiosennej, jak i w połowie przyszłego sezonu.
Piotr Piekarski jest drugim po Mateuszu Olszaku zawodnikiem, który w przerwie zimowej dołączył do prowadzonej przez trenera Artura Bożyka kadry trzecioligowej Chełmianki. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, chcemy poszerzyć naszą kadrę, by liczyła 22 zawodników. Nie wykluczamy pozyskania jeszcze dwóch, a może nawet trzech graczy, w tym jednego zdolnego młodzieżowca grającego na poziomie trzeciej ligi – dodaje prezes Gardziński.