5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Pierwsi nowi zawodnicy w Chełmiance

2 min read

Norbert Myszka i Piotr Kożuchowski od 1 lipca br. są zawodnikami ChKS Chełmianka. Pierwszy z nich jest wychowankiem AMSPN Hetman Zamość, a w ostatnim sezonie grał w czwartoligowej Lubliniance. Drugi natomiast ostatnie lata spędził w Motorze Lublin, walnie przyczyniając się do pozostania swojej drużyny w Centralnej Lidze Juniorów po reorganizacji. Na koncie ma też debiut w III lidze.

Norbert Myszka gra na pozycji środkowego obrońcy, choć może też występować jako lewy defensor. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w AMSPN Hetman Zamość. W sezonie 2015/2016 wystąpił w 30 spotkaniach, z czego w 28 w pełnym wymiarze czasowym, w rozgrywkach III ligi piłkarskiej, lubelsko-podkarpackiej. Zagrał w obu meczach przeciwko Chełmiance, przegranych przez Hetman 1:3 w Zamościu i 0:3 w Chełmie. Ostatni sezon Myszka spędził w Lubliniance na wypożyczeniu, grając regularnie w rozgrywkach IV ligi. Strzelił jednego gola. Ma 20 lat i przez najbliższy sezon będzie młodzieżowcem.

Piotr Kożuchowski wywodzi się z Białej Podlaskiej, natomiast ostatnie lata spędził w Motorze Lublin. W sezonie 2016/2017 zaliczył pełny występ w III lidze w meczu Motor Lublin – Resovia (1:1). Regularnie zaś grał w zespole Motoru występującym w Centralnej Lidze Juniorów. W ubiegłym sezonie walnie przyczynił się do pozostanie lubelskiej drużyny w CLJ po reorganizacji. Kożuchowski jest lewym obrońcą. Ma 19 lat i przez najbliższe dwa sezony będzie młodzieżowcem.

– Te transfery nie są przypadkowe. Nasi trenerzy doskonale znają atuty tych zawodników. Zależało nam na pozyskaniu solidnych młodzieżowców, którzy chcą przyjść do Chełmianki, by rozwijać się i osiągać piłkarskie sukcesy. Mamy nadzieję, że w naszym klubie zrobią kolejny duży krok do przodu w swojej przygodzie z futbolem. Chłopcy zdecydowali się na Chełmiankę, bo widzą, że dajemy szansę młodym graczom i w tym kierunku dalej chcemy iść – mówi Grzegorz Gardziński, prezes klubu.

Myszka i Kożuchowski to pierwsi nowi zawodnicy, jacy pojawią się w poniedziałek 9 lipca na inaugurującym przygotowania do nowego sezonu treningu zespołu trenera Artura Bożyka, ale nie ostatni. – Można powiedzieć, że jesteśmy na etapie dopinania dwóch kolejnych transferów. Oprócz tego chcemy jeszcze pozyskać trzech graczy ofensywnych. Nasza kadra z bramkarzami ma liczyć 22 zawodników. Nie szykujemy wielkich wzmocnień, jedynie poszerzamy kadrę – podkreśla prezes Gardzinski.