5 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Mecz z Polesiem przełożony

1 min read

Zaplanowany na niedzielę godz. 14.30 mecz inaugurujący piłkarską wiosnę pomiędzy Polesiem Kock a ChKS Chełmianka nie dojdzie do skutku. Boisko w Kocku nie nadaje się do gry. Nowy termin rozegrania meczu wyznaczy Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze Chełmianki i Polesia Kock rundę wiosenną zainaugurują dopiero 19 marca. Obie drużyny miały zmierzyć się ze sobą w 18. kolejce w Kocku. Wyznaczony na niedzielę 12 marca godz. 14.30 mecz nie odbędzie się, bo boisko nie nadaje się do gry. Cała murawa jest nasiąknięta wodą, a w części pola karnego znajdują się kałuże. Gra na takim boisku wiąże się z dużym ryzykiem. Piłką może rządzić przypadek, a i zawodnicy są narażeni na kontuzje. Działacze obu klubu doszli do wniosku, że najlepszym wyjściem będzie przełożenie spotkania na inny termin. Zgodę na to wydał też Wydział Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który ma wyznaczyć nową datę rozegrania meczu. Odbędzie się on najprawdopodobniej w którąś z kwietniowych śród.

Podopieczni Artura Bożyka w sobotę 11 marca o 9.30 w ramach treningu rozegrają wewnętrzną grę kontrolną na bocznym boisku na stadionie miejskim. W meczu ligowym zaprezentują się w niedzielę 19 marca o 14.00 w Żmudzi, gdzie zmierzą się z miejscową Victorią.