3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Kapitan zakończył karierę

1 min read

Marek Grzywna podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery. W Chełmiance spędził 10 sezonów. Zagrał w w 99. meczach III ligi, strzelając 2 gole.

Marek Grzywna przyszedł do Chełmianki w sezonie 2004/2005. Nasz klub był świeżo po awansie do IV ligi. Grzywna występował w chełmskiej drużynie nieprzerwanie do końca rundy jesiennej sezonu 2011/2012. Wiosną i w całym następnym sezonie występował w Granicy Dorohusk. W rozgrywkach 2013/2014 wrócił do Chełmianki.

W trakcie rundy jesiennej bieżącego sezonu Marek Grzywna narzekał na liczne urazy, ale chyba nikt nie spodziewał się, że właśnie one będą powodem decyzji, jaką piłkarzy podjął w przerwie zimowej. Kapitan chełmskiej drużyny postanowił zawiesić buty na kołku!

Marek Grzywna w barwach Chełmianki w III lidze rozegrał 99 spotkań. Zdobył w nich dwa gole. Pierwsze strzelił w zremisowanym 1:1 meczu wyjazdowym z Izolatorem Boguchwała, drugiego natomiast w spotkaniu z Lublinianką w Lublinie, zakończonym remisem 2:2. Walnie przyczynił się do zdobycia przez Chełmiankę Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego w poprzednim sezonie. Chełmski zespół pokonał Motor Lublin na jego terenie 1:0.