8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Juniorzy z czwartą wygraną z rzędu!

2 min read

Takiego początku sezonu juniorzy starsi Chełmianki jeszcze nie zanotowali. Podopieczni Jana Konojackiego odnieśli w Lublinie z meczu z miejscowym Sygnałem czwarte z rzędu zwycięstwo i prowadzą w ligowej tabeli bez straty punktu!

Pierwsza połowa meczu z Sygnałem to totalna dominacja Chełmianki. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Michał Górny, który przymierzył z 18 metrów w samo okienko. Niespełna 10 minut później wynik podwyższył Damian Kuśmierz. Akcję zainicjował Górny, zagrał do najlepszego strzelca Chełmianki, a ten nie zaprzepaścił sytuacji sam na sam z bramkarzem Sygnału. W pierwszej połowie gospodarze oddali tylko jeden strzał na bramkę Szymona Niemczuka.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od kolejnej pięknej bramki gości. Kuśmierz po indywidualnej akcji uderzył z 20 metrów nie do obrony. To był jego siódmy gol w bieżących rozgrywkach. Gospodarze, nie mając nic do stracenia, ruszyli do przodu i strzelili honorowego gola. Bramka dodała im skrzydeł i na przedpolu Niemczuka kilka razy zrobiło się bardzo nerwowo. Chełmianka ograniczyła się do obrony i kontrataków, które przy lepszej skuteczności mogły przynieść kolejne gole. Sygnał uzyskał jeszcze jedno trafienie, ale do remis nie był w stanie doprowadzić.

– Dla chłopaków należą się duże brawa za całe spotkanie. Każdy mecz uczy nas czegoś nowego. Tak też było w sobotę w Lublinie. Pomimo naporu gospodarzy w drugiej części pojedynku nie daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwa – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego Jan Konojacki, trener chełmskich juniorów. – Musimy jeszcze dużo się uczyć, zawodnicy są tego świadomi, że to dopiero początek sezonu i nasz poziom koncentracji musi być bardzo

wysoki, bo na zaangażowanie zawodników nie można narzekać. Nie wpadamy w euforię ani samozachwyt, do każdego meczu przygotowujemy się najlepiej jak potrafimy – dodaje szkoleniowiec młodych zawodników Chełmianki.

W piątej kolejce juniorzy Chełmianki zagrają na stadionie miejskim w Chełmie z Hetmanem Zamość. Początek spotkania w sobotę 2 września o godz. 11.00.

SYGNAŁ LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 2:3 (0:2)

Bramki dla Chełmianki: Michał Górny w 19 min. z rzutu wolnego oraz Damian Kuśmierz 28 min. i 54 min.

ChKS: Niemczuk – Górny, Czepiel (56 Osoba), Jabłoński, Pieczonka (73 Jaszcz), Rak, Dubaczyński, Kuśmierz, Grądz, Tabaczek (76 Dyszewski), Siarnik.