Po wysokiej wygranej w pierwszej kolejce z Ładą Biłgoraj w I lidze wojewódzkiej juniorów starszych, Chełmianka w drugim spotkaniu odniosła zwycięstwo 3:1 nad Lublinianką. Na stadionie na Wieniawie podopieczni Jana Konojackiego byli stroną dominującą i zasłużenie zgarnęli komplet punktów!

Juniorzy starsi Chełmianki rozegrali kolejny dobry mecz, choć początek spotkania nie ułożył się po ich myśli. – Dostaliśmy bramkę z rzutu karnego i była to jedyna sytuacja strzelecka, jaką rywal stworzył sobie w pierwszej części spotkania – mówił po meczu trener gości Jan Konojacki. – Mimo naszej przewagi, byliśmy nieskuteczni. W szatni szczerze sobie porozmawialiśmy, zawodnicy doskonale zdawali sobie sprawę, że są lepsi i druga połowa w naszym wykonaniu była taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Gol wyrównujący był kwestią czasu. Do remisu doprowadził Damian Kuśmierz, chwilę potem Adrian Osoba dał nam prowadzenie i wiadomo już było, że tego zwycięstwa nie wypuścimy z rąk. Cieszy dobry start w rozgrywkach, zmierzamy do naszego celu, czyli awansu do grupy mistrzowskiej – dodał J. Konojacki.

W sobotę 19 bm. o 13.00 na stadionie miejskim juniorzy Chełmianki zagrają z Górnikiem Łęczna. Zapraszamy, wstęp wolny!

LUBLINIANKA LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA CHEŁM 1:3 (1:0)

Gole dla Chełmianki: Kuśmierz 76 min. i 90+4 min., Osoba 78 min.

ChKS: Niemczuk – Górny, Osoba, Czepiel (60 Jabłoński), Dubaczyński, Pieczonka (81 Baryła), Rak, Tabaczek, Kuśmierz (90+4 Dyszewski), Grądz (89 Tomaszewski), Siarnik.