4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Jedziemy na obóz do Zwierzyńca

3 min read

W środę przed południem piłkarze Chełmianki udadzą się na krótki 4-dniowy obóz do Zwierzyńca. Artur Bożyk na zgrupowanie zabiera 20 zawodników. Prosto ze Zwierzyńca nasi gracze przyjadą na pucharową potyczkę z Olimpią Zambrów, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 16 lipca o godz. 17.00 na stadionie miejskim w Chełmie.

– Obóz w Zwierzyńcu ma bardzo ważne znaczenie w naszych przygotowaniach do sezonu – podkreśla Artur Bożyk, trener piłkarzy Chełmianki. – W zespole zaszły spore zmiany kadrowe. Jest wielu nowych zawodników, zatem będzie to doskonała okazja, by drużyna mogła się zintegrować.

W Zwierzyńcu piłkarze Chełmianki będą korzystać z boiska miejscowego Sokoła. Pierwsza jednostka treningowa odbędzie się już w środę po obiedzie. Kolejna została zaplanowana na czwartkowe przedpołudnie. Popołudniu zawodnicy wezmą udział w spływie kajakowym. W piątek kolejny trening, zaś w sobotę po obiedzie piłkarze wrócą do Chełma, by o 17.00 stoczyć bój w rundzie wstępnej piłkarskiego Pucharu Polski z Olimpią Zambrów.

– To spotkanie ma dla nas bardzo duże znaczenie – podkreśla trener A. Bożyk. – Chcemy przede wszystkim zagrać dobry mecz. Nie ukrywam, że po cichu liczymy na niespodziankę i awans do kolejnej rundy.

W przypadku wygranej nad Olimpią, 23 lipca Chełmianka zagrałaby ze zwycięzcą pojedynku ŁKS Łomża – GKS Tychy. W każdym bądź razie wszystkie przygotowania są podporządkowane rozgrywkom ligowym. 6 sierpnia podopieczni Artura Bożyka w pierwszym meczu zagrają u siebie z Polesiem Kock. W planach są jeszcze wyjazdowe sparingi m.in. z Podlasiem Biała Podlaska i Motorem Lublin. Wiele wskazuje na to, że w tych meczach kontrolnych w chełmskim zespole zagrają kolejni nowi zawodnicy.

– Nasza kadra nie jest jeszcze zamknięta – mówi Artur Bożyk. – W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy z kilkoma piłkarzami, którzy niewykluczone, że zagrają w Chełmiance. Przede wszystkim chcemy wzmocnić formację obronną, pozyskując bocznych defensorów. Zależy nam również na kreatywnym zawodniku do środka pomocy. Kto wie, być może dołączy do nas jeszcze jeden zdolny napastnik. Do rozpoczęcia sezonu pozostało ponad trzy tygodnie. Transfery są do końca sierpnia. W większości klubów, jeśli chodzi o ruchy transferowe, dzieje się wiele. Trzymamy rękę na pulsie. Chcę uspokoić naszych kibiców, robimy wszystko, by nasza drużyna była naprawdę mocna. Zapewniam wszystkich, że zarówno mnie, jak i piłkarzom, którzy już są w drużynie, a także działaczom, bardzo zależy na powrocie do III ligi.

A oto 20-osobowa kadra Chełmianki na zgrupowanie do Zwierzyńca:

Bramkarze: Łukasz Kijańczuk, Przemysław Pawlak.

Obrońcy: Łukasz Sękowski, Mateusz Krzyżak, Rafał Krupski, Przemysław Kwiatkowski, Dawid Greguła.

Pomocnicy: Michał Kobiałka, Paweł Jabkowski, Paweł Uliczny, Daniel Chariasz, Paweł Fornal, Hubert Kotowicz, Szymon Jodłowski, Kordian Sołtysiuk, Mateusz Filipczuk.

Napastnicy: Damian Koprucha, Michał Budzyński, Przemysław Banaszak, Damian Kuśmierz.