Od soboty, 16 lipca, z piłkarzami Chełmianki, oprócz Artura Bożyka, pracuje drugi szkoleniowiec, Dariusz Banaszuk. – Wzmacniamy nie tylko kadrę pierwszego zespołu, ale również sztab szkoleniowy – przekonuje Grzegorz Gardziński, prezes klubu.

Przez ponad cztery lata Artur Bożyk w pojedynkę pracował z zespołem seniorów Chełmianki. Największe sukcesy to siódme miejsce w III lidze w sezonie 2014/2015 i dwukrotne zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W nowym sezonie Chełmianka, ze względu na reorganizację rozgrywek III ligi, zagra na czwartym froncie. Przed piłkarzami zarząd klubu stawia jeden cel – awans do trzeciej ligi. – Wzmacniamy drużynę, mamy już siedmiu nowych piłkarzy. Są to: Daniel Chariasz, Paweł Jabkowski, Michał Budzyński, Mateusz Filipczuk, Przemysław Banaszak, Hubert Kotowicz i Rafał Krupski. Postanowiliśmy też, po rozmowie z trenerem Arturem Bożykiem, wzmocnić sztab szkoleniowy – wyjaśnia Grzegorz Gardziński, prezes klubu.

Od minionej soboty Arturowi Bożykowi w pracy szkoleniowej pomaga Dariusz Banaszuk, który w chełmskim klubie pełni rolę drugiego trenera. Szkoleniowiec przyglądał się grze Chełmianki podczas pucharowego meczu z Olimpią Zambrów z trybun. – Zatrudnienie drugiego szkoleniowca było przez nas dokładnie przemyślanym ruchem – twierdzi prezes Gardziński. – Byśmy mogli skutecznie rywalizować o awans do III ligi, nasi piłkarze muszą być bardzo dobrze przygotowani do rozgrywek. Mało tego, muszą wejść na wyższy poziom.

Dariusz Banaszuk w przeszłości prowadził Podlasie Biała Podlaska. Był też trenerem grup młodzieżowych w TOP 54 Biała Podlaska, gdzie odkrył talent Ariela Borysiuka i Widoku Lublin. Sztab szkoleniowy Chełmianki na nowy sezon przedstawia się następująco: Artur Bożyk – pierwszy trener, Dariusz Banaszuk – drugi trener, Jan Konojacki – trener juniorów starszych i Artur Chwedorczuk – trener bramkarzy.