6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Chełmianka w półfinale Pucharu Polski

2 min read

Chełmianka Chełm - Start Krasnystaw

Podopieczni Artura Bożyka awansowali do półfinału Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN. W Krasnymstawie pokonali Start 4:1 (2:1).

Chełmianka Chełm – Start Krasnystaw

Hat-tricka ustrzelił Damian Koprucha, a czwartego gola dołożył Dawid Greguła.

Chełmianka rozpoczęła mecz na dużym luzie, chcąc w dość łatwy sposób rozprawić się z liderem chełmskiej ligi okręgowej. Tymczasem okazało się, że Start wcale nie zamierza poddać się bez walki. Już w 8 min. wykorzystał niefrasobliwość czwartoligowców i po odzyskaniu piłki w środku pola oraz zagraniu Mateusza Wójcika do Marka Szponara, ten ostatni nie dał żadnych szans Damianowi Drzewieckiemu. Zanosiło się na niespodziankę, tym bardziej, że w 14 min. bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał Piotr Bednarek. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki Chełmianki. Goście powoli zaczynali zdawać sobie sprawę, że „spacerkiem” tego meczu nie wygrają. Z każdą minutą zaczęli grać coraz bardziej agresywnie i spychać przeciwnika do obrony. Na wyrównującego gola kibice Chełmianki czekali do 30 min. Wtedy to, po dośrodkowaniu Przemysława Kwiatkowskiego i błędzie Mateusza Skrzypy, który źle obliczył lot piłki i jej nie złapał, Damian Koprucha ze stoicki spokojem doprowadził do remisu. W sobotę Skrzypa nie miał najlepszego dnia. W 34 min. z prawej strony w pole karne próbował dośrodkować Dawid Greguła. Z wrzutki wyszedł strzał na bramkę i futbolówka spadła bramkarzowi Startu za „kołnierz”, lądując w siatce.

W drugiej części meczu Chełmianka szukała kolejnych goli. W 59 min. po strzale jednego z zawodników gości piłka trafiła w rękę stojącego na linii bramkowej obrońcy i sędzia zarządził rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Koprucha. Pięć minut później ten sam zawodnik popisał się bardzo ładnym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego, zdobywając czwartego gola dla Chełmianki. Start grał ambitnie, walczył o jeszcze jedną bramkę, ale lider czwartej ligi na to nie pozwolił. Trener Artur Bożyk wprowadził do gry pięciu juniorów. W końcówce meczu dwukrotnie bliski podwyższenia wyniku był Damian Kuśmierz.

START KRASNYSTAW – CHEŁMIANKA CHEŁM 1:4 (1:2)

1:0 – Szponar (8), 1:1 – Koprucha (30), 1:2 – Greguła (34), 1:3 – Koprucha (59 karny), 1:4 – Koprucha (64 wolny).

START: Skrzypa (85 W. Matycz) – Łuczyn, Saj (80 Bąk), Lenard (46 Nowakowski), Bielak, Dworucha (80 Iwan), Kowalski (75 Wójtowicz), Bednarek (70 P. Matycz), P. Wójcik (60 Frącek), M. Wójcik, Szponar.

CHEŁMIANKA: Drzewiecki (85 Niemczuk) – Wołos, Krupski (81 Siarnik), Jodłowski, Krzyżak, Budzyński (70 Damian Kuśmierz), Jabkowski (25 Greguła), Kobiałka (85 Dawid Kuśmierz), Kwiatkowski (67 Filipczuk), Koprucha (77 Rak), Banaszak.