Jak co roku, kibice Chełmianki organizują Biało-Zielonego Mikołaja dla wychowanków chełmskiego Domu Dziecka. W tym roku w akcję włączył się również klub.

Jej organizatorzy apelują do wszystkich sympatyków piłki nożnej, którzy wybierają się na najbliższy mecz Chełmianka – Górnik II Łęczna (sobota, 5 listopada, godz. 13.00), by wzięli ze sobą prezenty dla dzieci: słodycze, zabawki, maskotki.

– Akcja naszych kibiców zasługuje na słowa uznania – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – W tym roku klub postanowił włączyć się w organizację tego jakże szlachetnego przedsięwzięcia. To będzie nasza pierwsza wspólna akcja z kibicami, a kolejne są w planach.

Organizatorzy akcji „Biało-Zielony Mikołaj” apelują do wszystkich kibiców, którzy przyjdą na sobotni mecz (5 listopada, godz. 13.00), by wzięli ze sobą prezenty. – Przed rozpoczęciem i w trakcie meczu będzie prowadzona zbiórka darów: słodyczy (czekolad, batoników, cukierków), maskotek, zabawek, klocków i innych, a także pieniędzy – mówią kibice. – Wszystkie te dary 6 grudnia trafią do wychowanków chełmskiego Domu Dziecka. To nasza kolejna akcja, w ubiegłych latach dzieciaki były zaskoczone prezentami, chcemy ją kontynuować każdego roku.

Zarząd klubu również zwraca się do wszystkich sympatyków o wsparcie akcji. – Prosimy wszystkich kibiców, by podczas sobotniego meczu Chełmianki z Górnikiem II nie byli obojętni. Niech każdy z nas postara się sprawić radość wychowankom Domu Dziecka. Przyjdźmy na mecz z czekoladami, batonikami, maskotkami, zabawkami. Nie zapomnijmy o prezentach! – dodaje prezes klubu, G. Gardziński.