Ładujemy emocje...

ChKS Chełmianka Chełm

OFICJALNA STRONA

AKTUALNOŚCI

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Nowym dyrektorem sportowym Chełmianki Chełm został Wojciech Wójcik

Nowym dyrektorem sportowym Chełmianki Chełm został Wojciech Wójcik

Wojciech Wójcik to osoba znana i aktywnie uczestnicząca życiu chełmskiego sportu, a zwłaszcza w piłce nożnej. Od lat jako sędzia, a wcześniej, jako zawodnik m.in. Chełmianki Chełm – w barwach której debiutował w rozgrywkach III ligi – czy zespołów młodzieżowych Uczniowskiego Klubu Sportowego Niedźwiadek Chełm, gdzie był chociażby kapitanem drużyny juniorów. Ponadto uczestniczy w pracach chełmskiej Rady Sportu.

 

Przez ostatnie 3 lata pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta w Urzędzie Miasta Chełm, gdzie odpowiadał m.in. za nadzór właścicielski nad spółkami komunalnymi. Jako dyrektor tej komórki, koordynował także prace związane z powołaniem i uruchomieniem w 2022 roku spółki Chełmski Klub Sportowy, zarządzającej obecnie drużynami Chełmianki Chełm i Bogdanki Arki Chełm, jak również czuwał nad późniejszym jej funkcjonowaniem. Z ramienia miasta i prezydenta od początku działalności spółki był aktywnie zaangażowany w jej funkcjonowanie niemal na każdym szczeblu, zwłaszcza w pozyskiwaniu strategicznych partnerów czy, tak jak ostatnio, w przygotowaniach formalno-organizacyjnych I drużyny oraz drużyny rezerw Chełmianki do rundy jesiennej sezonu 2023/24. Dyrektor był również zaangażowany w prace nad projektem Lubelskiego Centrum Piłki Nożnej.

Wójcik to absolwent ekonomii na UMCS w Lublinie oraz podyplomowych studiów menadżerskich Master of Business Administration na Politechnice Lubelskiej.

W klubie będzie odpowiadał za funkcjonowanie pionu piłkarskiego. Naszemu nowemu dyrektorowi życzymy samych sukcesów i satysfakcji z pracy.

Witamy w naszej Biało-Zielonej rodzinie