6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Zwyciężyli po raz szósty z rzędu!

2 min read

Bardzo ważne, w kontekście awansu w nowym sezonie do pierwszej ligi wojewódzkiej, zwycięstwo odnieśli juniorzy młodsi Chełmianki. Po 9. kolejkach zajmują już drugie miejsce w tabeli, a jeśli w środę 15 maja w zaległym meczu z Motorem II zdobędą kolejne trzy punkty, awansują na fotel lidera. Spotkanie odbędzie się w Chełmie, na stadionie miejskim o 17.00. Warto przyjść i dopingować młody zespół Chełmianki.

Podopieczni trenera Radosława Leonowicza w niedzielę pokonali również walczącą o zwycięstwo w rozgrywkach Wisłę Puławy. To była ich szósta wygrana z rzędu! – Co do meczu, spotkanie oparte na agresji, sportowej walce i szukaniu swoich okazji. Uważam, że z przebiegu całego pojedynku więcej sytuacji do zdobycia gola mieli moi zawodnicy – twierdzi R. Leonowicz.

Młodzi piłkarze Chełmianki, którzy ostatnio kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, na tle mocnego przeciwnika pokazali się z bardzo dobrej strony. – Cieszy fakt, że do każdego meczu jesteśmy dobrze przygotowani, zwłaszcza pod względem mentalnym. Wcześniej z tym bywało różnie. U zawodników widać dużą determinację, coraz lepiej jest z realizacją założeń taktycznych. W meczu z Wisłą mieliśmy więcej z gry, wykorzystaliśmy te sytuacje, które powinniśmy, z czego cieszymy się i już myślimy o bardzo ważnym środowym meczu z Motorem II Lublin. Zrewanżowaliśmy się Puławom za porażkę w pierwszym meczu. Dziękuję chłopakom za walkę i zwycięstwo. Przed nami jeszcze kilka spotkań, nie możemy spocząć na laurach – dodaje trener Leonowicz.

Wyniki innych meczów 9. kolejki: Widok Lublin – Motor II Lublin 6:2, Gaudium Zamość – MOSiR Lubartów 2:8, Łada Biłgoraj – Stal Kraśnik 2:0. W tabeli prowadzi Wisła – 19 pkt., przed Chełmianką i Ładą po 18 pkt. oraz Motorem II – 16 pkt.

ChKS CHEŁMIANKA – WISŁA PUŁAWY 2:0 (0:0)

1:0 – Adamski (74), 2:0 – Dąbrowski (81),

ChKS: Wojtiuk (88 Kuryś) – Krzyżanowski (86 Wawer), Jabłoński, Kuźmiński, Petruk (55 Nickel), Kołaczkowski, Dejneka, Dzierba (78 Mazurek), Jeż (64 Kulasza), Adamski, Dąbrowski (83 Roczon).