29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Zwycięstwo juniorów i awans na pozycję lidera

2 min read

Juniorzy starsi Chełmianki zapomnieli już o pierwszej porażce w rozgrywkach przed tygodniem w Tomaszowie Lubelskim i w spotkaniu z najsłabszą w lidze Ładą Biłgoraj pewnie sięgnęli po trzy punkty. Co ważne, zwycięstwo to dało chełmskim juniorom ponownie fotel lidera grupy drugiej I ligi wojewódzkiej juniorów starszych. To była siódma wygrana w sezonie młodych piłkarzy Chełmianki, pewnie zmierzających do awansu do grupy mistrzowskiej.

Pierwsza połowa należała do podopiecznych Jana Konojackiego. – Graliśmy przez boczne sektory boiska, ale też „rzucaliśmy” prostopadła piłki. Już w 4 min. Michał Grądz popisał się fantastycznym zagraniem do Adriana Tabaczka, a ten nie zmarnował okazji i zdobył pierwszego gola – opowiada Jan Konojacki, trener chełmskiej drużyny.

Chełmianka w dalszym ciągu nadawała ton grze, ale na gola musiała poczekać do 35 min. Wtedy to piłkę od Damiana Jabłońskiego dostał Damian Kuśmierz, który nie zastanawiał się długo i z 20 metrów uderzył nie do obrony. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. – Mieliśmy jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia wyniku, lecz brakowało skuteczności. Druga połowa również toczyła się pod nasze dyktando. Niestety, w 86 min. Łada zdobyła bramkę. W końcówce mogliśmy strzelić trzeciego gola. Kuśmierz był sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek. Szkoda, że nie zagrywał do dobrze ustawionego i niepilnowanego Roberta Siarnika, bo ten miał przed sobą pustą bramkę – relacjonuje J. Konojacki.

Ponieważ Tomasovia przegrała swój mecz, juniorzy Chełmianki wrócili na fotel lidera. A już w niedzielę 1 października na stadionie miejskim w Chełmie o 13.00 zmierzą się z Lublinianką.

Wyniki pozostałych spotkań 8. kolejki: Lublinianka – Sygnał Lublin 4:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Motor Lublin 3:4, Hetman Zamość – Górnik Łęczna 1:2.

ŁADA BIŁGORAJ – ChKS CHEŁMIANKA 1:2 (0:2)

Bramki dla Chełmianki: Tabaczek w 4 min. i Kuśmierz w 35 min.

ChKS: Niemczuk – Osoba, Czepiel, Jaroszek, Dubaczyński (69 Tomaszewski), Pieczonka (82 Dyszewski), Tabaczek (77 Siarnik), Rak, Jabłoński (69 Baryła), Kuśmierz, Grądz.