29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Zimny prysznic od Kryształu

2 min read

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Pierwszej porażki doznali piłkarze Chełmianki w meczu sparingowym w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Kubeł zimnej wody na głowy podopiecznych Jana Konojackiego wylali zawodnicy Kryształu Werbkowice.

Trener Jan Konojacki wystawił dwie jedenastki. Poza Dawidem Salewskim, który przebywał na boisku przez 90 minut, pozostali zawodnicy zagrali po 45 min. Nie wystąpił jedynie narzekający na uraz Łukasz Mazurek, który powoli zaczyna coraz mocniej trenować.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Początek meczu należał do Chełmianki. Tomasz Brzyski długim podaniem uruchomił Michała Wołosa. Ten wbiegł w pole karne, a tam obrońca Kryształu popchnął zawodnika gospodarzy i była jedenastka, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Wydawało się, że kolejne bramki dla miejscowych są kwestią czasu. Prowadzony przez trenera Jacka Ziarkowskiego zespół gości mądrze jednak bronił dostępu do własnej bramki i chełmianie stworzyli sobie jeszcze tylko dwie dobre okazje strzeleckie, ale w obu przypadkach zabrakło precyzyjnego podania do znajdujących się w dogodnych sytuacjach napastników. Kryształ próbował grać z kontrataku i choć kilka razy przedarł się pod bramkę Sebastiana Ciołka, to jednak nie znalazł recepty na chełmskiego bramkarza. W drugiej połowie czwartoligowcy byli zespołem groźniejszym, a przede wszystkim potrafili wykorzystać błędy gospodarzy w ustawieniu przy stałych fragmentach gry. Właśnie w taki sposób Kryształ zdobył dwa gole. Chełmianka co prawda próbowała zmienić wynik i miała kilka dogodnych szans, jednak młodym zawodnikom zabrakło doświadczenia pod bramką rywala.

– Dzisiejszy mecz pokazał naszym zawodnikom, ile pracy ich czeka, by osiągnąć oczekiwany poziom. Jesteśmy na innym etapie przygotowań, niż Kryształ, dlatego też zespół gości był dziś nieco szybszy od nas i wygrał więcej pojedynków jeden na jeden. Ten kubeł zimnej wody na pewno przyda się drużynie, bo być może niektórzy uwierzyli, że już są mocni. Mamy obszerny materiał do analizy, wiemy, gdzie są nasze słabe strony i na treningach będziemy nad tym pracować – powiedział trener Chełmianki, Jan Konojacki.

ChKS CHEŁMIANKA – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 1:2 (1:0)

1:0 – Wołos (7 karny)

1:1 – Omański (62)

1:2 – Reszczyński (68)

ChKS: (I połowa) Ciołek – Wołos, Salewski, Maliszewski, Brzyski, Kotowicz, Więcaszek, Bednara, D. Brzozowski, Bonin, Myśliwiecki; (II połowa) Szymkowiak – Kożuchowski, Salewski, Kanarek, Duduś, Adamski, Wawryszczuk, Grądz, Skoczylas, A. Brzozowski, Dąbrowski.