8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Zdolny junior wypożyczony do Chełmianki

2 min read

17-letni Dawid Brzozowski w nowym sezonie będzie reprezentował barwy trzecioligowej Chełmianki. Został wypożyczony na okres jednego roku z Motoru Lublin. Dawid w ubiegłym roku uczestniczył w dwóch konsultacjach reprezentacji Polski do lat 17, prowadzonej przez Marcina Dornę.
Dawid Brzozowski to jeden z największych piłkarskich talentów w województwie lubelskim ostatnich lat. Do Chełmianki trafił, ponieważ zespół trenera Jana Konojackiego opuścił młodzieżowiec Rafał Dobrzyński.

  • Musieliśmy zareagować, po tym, jak Rafał związał się z Avią Świdnik — mówi szkoleniowiec chełmskiej drużyny. — Potrzebowaliśmy młodego, zdolnego zawodnika, który coś da tej drużynie. Dawid trenował z nami przez ponad tydzień, z bardzo dobrej strony pokazał się w sparingach, w meczu z Orlętami wywalczył rzut karny, dlatego też postanowiliśmy go wypożyczyć. Dla samego zawodnika pobyt w Chełmiance i gra w seniorach w wieku zaledwie 17 lat, to szansa na właściwy rozwój. Dawid w naszym klubie ma się od kogo uczyć. Musi zrobić kolejny odważny krok w swojej przygodzie z piłką, jeśli chce grać na wyższym poziomie.
    Dawid Brzozowski o miejsce w jedenastce na lewym skrzydle będzie rywalizował z dwoma innymi młodzieżowcami, Piotrem Adamskim i Michałem Grądzem. — Wszyscy trzej solidnie trenują, starają się jak mogą, bo chcą grać. Jesienią mamy tak dużo meczów, że każdy z nich dostanie niejedną szansę — podkreśla trener Konojacki.
    Zawodnik jest wychowankiem Motoru Lublin. W ubiegłym roku dwukrotnie przebywał na konsultacjach szkoleniowych reprezentacji Polski do lat 17, którą prowadzi trener Marcin Dorna. W III lidze zadebiutował w czerwcu 2019 roku w spotkaniu przeciwko Wiślanom Jaśkowice. Chełmianka wypożyczyła Brzozowskiego na sezon 2020/2021.