7 stycznia Chełmianka wznawia przygotowania do rundy wiosennej. Trener Artur Bożyk i jego asystent Dariusz Banaszuk chcą, by kadra zespołu do tego czasu została skompletowana. W sumie do zespołu ma dołączyć pięciu nowych zawodników. 

W okresie przygotowawczym lider czwartej ligi rozegra siedem spotkań kontrolnych.

Jak już informowaliśmy, w ostatnich dniach klub doszedł do porozumienia z dwoma zawodnikami Lewartu Lubartów, napastnikiem Mateuszem Kompanickim i stoperem Jakubem Niewęgłowskim. Pierwszy z nich ma trafić do Chełmianki na półroczne wypożyczenie, drugi – na zasadzie transferu definitywnego. To nie koniec wzmocnień. Trener Artur Bożyk i zarząd klubu chcą pozyskać jeszcze trzech piłkarzy, dwóch bocznych obrońców i jednego pomocnika. Najlepiej gdyby byli to młodzieżowcy, bo Chełmianka buduje drużynę w oparciu o właśnie młodych zawodników.

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Okres przygotowawczy Chełmianka ma rozpocząć 7 stycznia. W czasie ferii jest zaplanowany tygodniowy obóz na miejscu, podczas którego piłkarze będą trenować dwa razy dziennie.

Chełmianka rozegra siedem spotkań kontrolnych. Pierwszy sparing został zaplanowany na zakończenie obozu, 28 stycznia z juniorami starszymi Motoru Lublin, którzy na co dzień grają z Centralnej Lidze Juniorów. 4 lutego chełmska drużyna zmierzy się z rezerwami Górnika Łęczna, 11 lutego z Sokołem Konopnica, 15 lutego z Wisłą Puławy, 18 lutego z Motorem Lublin, 25 lutego z Avią Świdnik, a w terminie 4/5 marca rozegra dwa spotkania, mecz Pucharu Polski z Włodawianka i pojedynek kontrolny z Podlasiem Biała Podlaska.

Jeśli chodzi o kadrę drużyny, po kontuzjach wracają Michał Maliszewski i Daniel Chariasz. Będą trenować z drużyną od początku okresu przygotowawczego. W pełni zdrów ma być też już Paweł Jabkowski, który doznał kontuzji podczas pucharowego meczu ze Startem Krasnystaw. Więcej niewiadomych jest z Hubertem Kotowiczem. Zawodnik dopiero 12 stycznia, po konsultacji z lekarzem, będzie wiedział, czy może trenować na pełnych obrotach. Wszystko wskazuje na to, że w rundzie wiosennej na boisku zabraknie Łukasza Sękowskiego, który wciąż leczy uraz, a termin jego powrotu na boisko jest nieokreślony.

Obecnie wszyscy zawodnicy Chełmianki przebywają na urlopach, ale nie oznacza to, że nie trenują. Każdy z piłkarzy otrzymał od trenerów zestawy ćwiczeń, które należy wykonać podczas zimowej przerwy.