4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Z Wisłą Sandomierz bez Olszaka

2 min read

Mateusz Olszak Chełmianka Chełm

W sobotę 31 marca o 16.00 piłkarze Chełmianki wreszcie zaprezentują się własnej widowni. Na stadionie miejskim zagrają z broniącą się przed spadkiem, ale niezwykle groźną, Wisłą Sandomierz. Zespół trenera Artura Bożyka będzie musiał radzić sobie bez Mateusza Olszaka.

Mateusz Olszak Chełmianka Chełm

Po efektownym zwycięstwie w Skawinie nad Wiślanami przyszedł czas na ligowy występ w Chełmie. Chełmianka wiosną na własnym stadionie zagra po raz pierwszy. Mecz z Sołą Oświęcim, który miał odbyć się dwa tygodnie temu, został przełożony na 9 maja.
Sobotni rywal Chełmianki w swoim składzie ma kilku zawodników, którzy występowali w wyższych ligach, a nawet na ekstraklasowych stadionach. 36-letni Jarosław Piątkowski ma na swoim koncie 16 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Grał w Koronie Kielce (2005/2006) i Zagłębiu Sosnowiec (2007/2008). Przez kilka sezonów walczył również na drugoligowych boiskach w barwach Resovii Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Siarki Tarnobrzeg.
19-letni Krzysztof Miroszka przez ostanie sezony był w Bruk-Bet Termalika Nieciecza, choć nie zdołał zadebiutować w ekstraklasie. 20-letni Michał Mokrzycki natomiast zaliczył minutę w barwach Korony Kielce, w spotkaniu z Bruk-Betem z poprzednim sezonie. Jedną grę w ekstraklasie więcej ma kolejny młodzieżowiec Piotr Poński, który do Wisły przyszedł z Korony Kielce w zimowym oknie transferowym. Kolejny z młodych zawodników Wisły, Kacper Piechniak, półtora roku spędził w Jagiellonii Białystok. Drugoligową przeszłość mają Damian Juda, Daniel Beszczyński i Ukrainiec Andrij Nikanowycz.
Zespół Chełmianki na mecz z Wisłą Sandomierz wyjdzie bez Mateusza Olszaka w składzie. Popularny „Oli” odczuł trudy pierwszego meczu ligowego z Wiślanami Jaśkowice, podczas którego obrońcy rywala kilkakrotnie mocno poturbowali chełmskiego napastnika. Mateusz powinien wrócić do kadry meczowej na kolejne spotkanie ze Stalą w Rzeszowie.
W dalszym ciągu trener Artur Bożyk nie będzie mógł skorzystać z Huberta Kotowicza i Pawła Jabkowskiego. Hubert potrzebuje jeszcze kilku tygodni, by wrócić do gry, Paweł z kolei dopiero wznowił treningi po zakończonej rehabilitacji. W ligowym meczu Jabkowskiego najwcześniej będziemy mogli zobaczyć w drugiej połowie maja. Nie będzie też Daniela Chariasza, który przeszedł do Startu Krasnystaw, o czym pisaliśmy wcześniej. Pozostali piłkarze Chełmianki są zdrowi i gotowi do walki. Obu drużynom na pewno nie będzie sprzyjało boisko, choć przez cały piątek pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie robili wszystko, by jak najlepiej przygotować płytę do gry.
Sobotni mecz Chełmianki z Wisłą Sandomierz poprowadzi sędzia Karol Iwanowicz z Kraśnika. Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Bilety w cenie 10 zł – normalny, 7 zł – ulgowy i 5 zł – szkolny będą do nabycia w klubie, a od 14.30 w kasach przed wejściem na stadion.
(s)