Wysoka wygrana w trzecim sparingu

W swoim trzecim sparingu Chełmianka pokonała Sokół Konopnica, zespół z lubelskiej ligi okręgowej, 5:0 (2:0). Przy lepiej ustawionych celownikach zwycięstwo podopiecznych Artura Bożyka mogło być bardziej okazałe. Trzy gole strzelił nowo pozyskany zawodnik, Krzysztof Zawiślak.

Przez całe 90 minut trzecioligowcy wyraźnie przeważali, stwarzając sobie wiele sytuacji do zdobycia gola. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać aż do 41 minuty, kiedy to do siatki rywali trafił nowy nabytek chełmskiego klubu, Krzysztof Zawiślak. Wcześniej dwie okazje sam na sam miał Mateusz Kompanicki, ale w obu przypadkach górą był bramkarz Sokoła. Ponadto w poprzeczkę trafił Zawiślak, a po solowym rajdzie Paweł Jabkowski z 18 m posłał piłkę tuż obok słupka. Przed przerwą jeszcze celnym strzałem zza szesnastki popisał się Przemysław Koszel.

Po zmianie stron Chełmianka dalej stwarzała sytuacje podbramkowe, lecz miała problemy ze skutecznością. Dopiero w 70 min. gola strzelił jeden z testowanych zawodników, a w samej końcówce dwie bramki dołożył Zawiślak. Mógł też strzelić jeszcze jedną, ale jego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz przeciwnika.

Dzień przed meczem Chełmianka na zasadzie rocznego wypożyczenia pozyskała kolejnego zawodnika, ofensywnego pomocnika, 20-letniego Aleksa Aftykę z Górnika Łęczna. Wszystko wskazuje również na to, że chełmski klub podpisze umowę z 19-letnim Jakubem Gołębiem, wychowankiem Eko Różanka.

W poniedziałek Chełmianka wyrusza na obóz do Zwierzyńca, a w sobotę 28 lipca zagra w Zamościu sparing z tamtejszym Hetmanem. Z drużyną na razie nie trenuje kontuzjowany Piotr Piekarski. Uraz zgłosił też Michał Budzyński, ale wszystko wskazuje na to, że pojedzie z zespołem na zgrupowanie.

SOKÓŁ KONOPNICA – ChKS CHEŁMIANKA 0:5 (0:2)

0:1 – Zawiślak (41), 0:2 – Koszel (44), 0:3 – zawodnik testowany II (70), 0:4 – Zawiślak (87), 0:5 – Zawiślak (89).

ChKS: Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Jabkowski, Uliczny, Koszel, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Zawiślak. Na zmiany wchodzili: Szymkowiak, Myszka, Kożuchowski, Aftyka, Kocoł, Michalak, Kotowicz, Gołąb, zawodnik testowany.