8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Wypożyczenie last minute

1 min read

We wtorek 30 sierpnia, na jeden dzień przed zamknięciem okna transferowego, kolejnym zawodnikiem Chełmianki został 19-letni wychowanek Motoru Lublin, Michał Maliszewski.

Piłkarz będzie grał w chełmskim klubie na zasadzie rocznego wypożyczenia.

O pozyskaniu jeszcze jednego młodzieżowca do Chełmianki mówiło się od kilku tygodni. W grę wchodziło kilku młodych piłkarzy Motoru Lublin. Ostatecznie trenerzy Artur Bożyk i Dariusz Banaszuk zdecydowali się na 19-letniego Michała Maliszewskiego, wychowanka Motoru, który w ostatnim sezonie regularnie grywał w Centralnej Lidze Juniorów. Dwukrotnie wystąpił też w meczach III ligi.

Michał Maliszewski gra na pozycji środkowego obrońcy. Do Chełmianki trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia. Wraz z przyjściem do chełmskiej drużyny nowego młodzieżowca, klub zdecydował się wypożyczyć na sezon 2016/2017 do Kłosa Gmina Chełm Kordiana Sołtysiuka. Zawodnik w ostatnich trzech spotkaniach nie znalazł się w kadrze meczowej.

Chełmianka na ten moment posiada pięciu młodzieżowców. Są to: Przemysław Banaszak, Szymon Jodłowski, Dawid Greguła, Mateusz Filipczuk i pozyskany Michał Maliszewski. W każdej chwili do zespołu seniorów mogą też dołączyć zawodnicy z drużyny juniorów starszych. Pierwszym z nich jest Damian Kuśmierz, który w okresie przygotowawczym trenował pod okiem Artura Bożyka.