6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Wielki dzień dla Chełmianki!

3 min read

12 września 2019 r. – to historyczny dzień dla Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka! Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. został głównym sponsorem ChKS Chełmianka w sezonie 2019/2020, a Górnik Łęczna S.A. podpisał z naszym klubem umowę o współpracy. Wszystko w trosce o rozwój piłki nożnej na Lubelszczyźnie!

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. od czwartku 12 września jest oficjalnym głównym sponsorem Chełmskiego Klubu Sportowego Chełmianka. Umowę sponsorską obie strony podpisały podczas konferencji prasowej, którą zorganizował klub Górnik Łęczna S.A. W imieniu spółki umowę parafował Prezes Zarządu Artur Wasil, zaś klub reprezentował Grzegorz Gardziński, który od ponad 17 lat zarządza Chełmianką. Od najbliższego meczu z Podhalem Nowy Targ trzecioligowa drużyna z Chełma będzie występowała w koszulkach z logo LW Bogdanka.

ChKS Chełmianka zawarł również porozumienie z Górnikiem Łęczna i od czwartku 12 bm. oba kluby oficjalnie współpracują ze sobą na niwie szkoleniowo-sportowej, organizacyjnej i marketingowej. – To jest historyczny dzień w dziejach ChKS Chełmianka – powiedział sternik chełmskiego klubu. – W przyszłym roku nasz klub będzie obchodził swoje 65-lecie. Dzisiejsze porozumienie z Górnikiem Łęczna idealnie wpisuje się w strategię rozwoju naszego klubu. Mając na uwadze dalszy rozwój klubu i spełnianie piłkarskich marzeń zawodników oraz kibiców z naszego miasta, zamierzaliśmy właśnie takie kroki podjąć.

Prezes Gardziński podziękował wszystkim, którzy mieli swój udział w podpisaniu obu umów. Nie ukrywał, że wsparcie ze strony Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. zrodziło się z inicjatywy prezydenta Chełma, Jakuba Banaszka. – Mam nadzieję, że dzisiejsze umowy przyniosą obopólną korzyść i wpłyną na podniesienie poziomu piłkarskiego w regionie – dodał G. Gardziński.

Górnik Łęczna podobną umowę o współpracy nawiązał również z BKS Lublin, szkolącym młodzież. W obu przypadkach Górnik jest klubem wiodącym. – Dzięki podpisanym dziś umowom trzy kluby obejmą szkoleniem ponad 1 000 młodych chłopców – powiedział Artur Wasil, prezes LW Bogdanka. – Cieszę się, że nawiązujemy współpracę z dwoma klubami, Chełmianką, w której tytuł króla strzelców zdobywał Przemek Banaszak, dziś zawodnik Górnika oraz BKS Lublin, kształcącym dzieci i młodzież. Wokół klubu z Łęcznej tworzymy miejsce, które może być oknem na świat. Jest to ważna inicjatywa, która przyniesie korzyści wszystkim zainteresowanym podmiotom. Filozofią „Bogdanki” jest promowanie naszych dóbr, a nasza młodzież niewątpliwie jest takim dobrem. Liczę na owocną współpracę, która w przyszłości może być jeszcze rozszerzona – dodał prezes A. Wasil.

Piotr Sadczuk, prezes Górnika Łęczna, nie krył zadowolenia z podpisanych z Chełmianką i BKS Lublin umów o współpracy. – Naszym oczkiem w głowie jest Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Chwalimy się akademią, również certyfikacją, którą niebawem oficjalnie ogłosimy. Górnik będzie jedynym lub jednym z dwóch klubów w województwie lubelskim z najwyższą złotą odznaką, co świadczy o tym, że zatrudniamy najlepszych trenerów, mamy bardzo dobrą bazę treningową oraz zapewniamy wysoki poziom organizacyjny. Chciałbym, aby ta współpraca faktycznie weszła w życie i młodzież trenująca w naszych klubach partnerskich miała odpowiednie warunki do tego, by w poszukiwaniu dalszego rozwoju nie musiała wyjeżdżać poza województwo – stwierdzi sternik Górnika Łęczna.

W konferencji udział wziął też Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Pochwalił inicjatywę, pogratulował klubom współpracy, a czwartkowe spotkanie nazwał historycznym. – Po latach, co cieszy, zaczęliście państwo dzielić się dla potrzeb lubelskiej piłki i staracie się być tym sercem, które powoduje, że zdolna młodzież nie musi wyjeżdżać daleko, bo wszelkie warunki do właściwego rozwoju ma tutaj – podkreślał prezes Bartnik.

W konferencji udział wzięli Przemysław Banaszak, były zawodnik Chełmianki, a obecnie Górnika Łęczna, Artur Bożyk – od ponad siedmiu lat trener chełmskiego zespołu i były piłkarz Górnika, z którym awansował w 2003 r. do ekstraklasy, a także Piotr Jaroszyński, były zawodnik Górnika, później trener grup młodzieżowych, wychowanek BKS Lublin.