29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

W sobotę inauguracja III ligi!

3 min read

Sobota, 12 sierpnia, godz. 17.30, stadion miejski w Chełmie. O tej porze piłkarze Chełmianki rozpoczną swój pierwszym mecz w trzeciej lidze, w sezonie 2017/2018. Rywalem podopiecznych Artura Bożyka będzie MKS Trzebinia. Chełmianka po roku gry w czwartej lidze wróciła do grona trzecioligowców. Awans wywalczyła w bardzo dobrym stylu, deklasując przeciwników. Na dodatek po raz trzeci z rzędu wywalczyła wojewódzki Puchar Polski. Przygotowania do nowego sezonu podopieczni Artura Bożyka rozpoczęli 8 lipca. Po tygodniu treningów udali się na 6-dniowe zgrupowanie do Zwierzyńca. W okresie przygotowawczym rozegrali sześć sparingów: z Sokołem Konopnica 3:1, a Podlasiem Biała Podlaska 4:2, 1:0 i 1:4, z Avią II Świdnik 8:0 i Hetmanem Zamość 1:2, a także dwa pucharowe boje, z Rozwojem Katowice 1:0 i Zagłębiem Sosnowiec 0:3.


Przed rozpoczęciem treningów klub pozyskał czterech zawodników: Dawida Niewęgłowskiego (Lewart Lubartów), Piotra Chodziutko (Włodawianka), Michała Kowalczyka i Przemysława Koszela (obaj Motor Lublin). Odeszli natomiast: Damian Falisiewicz, Rafał Krupski, Łukasz Kijańczuk, Dawid Greguła i Szymon Jodłowski. – Przede wszystkim zależało nam na utrzymaniu jak największej liczby piłkarzy z poprzedniego sezonu i to się udało – mówi prezes klubu, Grzegorz Gardziński. – Wypożyczeni w ubiegłorocznych rozgrywkach do nas piłkarze, tacy jak: Paweł Uliczny, Mateusz Kompanicki, Hubert Kotowicz i Michał Maliszewski stali się zawodnikami Chełmianki. To też było istotne. Kadra Chełmianki liczy 22 piłkarzy. Średnia wieku to 21,6 lat. – Mamy młodą drużynę, najstarszym piłkarzem jest 28-letni Aleksiej Prytuliak – podkreśla prezes Gardziński. – W minionym roku też mieliśmy bardzo młody zespół i w dalszym ciągu chcemy stawiać na młodzież. Trenerzy Chełmianki bardzo uważnie zamierzają przyjrzeć się zawodnikom z zespołu juniorów starszych. – Kilku z nich rokuje nadzieje na przyszłość. Być może w zimowej przerwie dwóch młodych najzdolniejszych piłkarzy zostanie włączonych do kadry pierwszego zespołu – twierdzi G. Gardziński.
Pierwszy ligowy mecz piłkarzom Chełmianki przyjdzie rozegrać z MKS Trzebinia. – Dla nas jest to przeciwnik w zasadzie nieznany, ale nie oznacza też, że nic o nim nie wiemy – mówi Artur Bożyk, szkoleniowiec chełmskiej drużyny. – Szanujemy rywala, zresztą jak każdy zespół w tej lidze. Mamy swój pomysł na ten mecz, będziemy dobrze przygotowani. Zależy nam na udanym początku, zatem interesują nas tylko trzy punkty. Mecz z MKS Trzebinia rozpocznie się w sobotę 12 bm. o godz. 17.30. Piłkarze Chełmianki nie będą mieli zbyt dużo wolnego czasu. W niedzielę odpoczną, a już w poniedziałkowe przedpołudnie udadzą się na mecz drugiej kolejki do Oświęcimia. – Wyjazd daleki, dlatego jedziemy dzień przed meczem. Śpimy w jednym z krakowskich hoteli, w Krakowie jest zaplanowany również przedmeczowy rozruch – mówi prezes Gardziński. Mecz z Sołą odbędzie się we wtorek 15 sierpnia o 17.00. Chełmskiej widowni podopieczni trenera Bożyka po raz drugi w sezonie 2017/2018 zaprezentują się w niedzielę 20 sierpnia w starciu z innym beniaminkiem, Wiślanami Jaśkowice. Początek spotkania o 17.00. Przypominamy kibicom, że wszystkie mecze Chełmianki na stadionie miejskim są imprezami masowymi. Apelujemy o wcześniejsze kupno biletów bądź karnetów. Przy zakupie wejściówek, jak i wstępie na mecz, niezbędne jest okazanie dowodu tożsamości, w przypadku uczniów legitymacji szkolnej. Ważne też, by kibice zajmowali miejsca wyznaczone na bilecie. Kasy biletowe i bramy stadionu w dniu meczu z MKS Trzebinia zostaną otwarte o godz. 16.00. Do tego czasu bilety można kupować w siedzibie klubu.