8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

W Skawinie bez kibiców, ale z transmisją na żywo?

2 min read

Wszystko wskazuje na to, że podopieczni Artura Bożyka swój pierwszy ligowy mecz w tym roku rozegrają w sobotę w Skawinie, a ich rywalem będzie zespół Wiślanie Jaśkowice, z którym to chełmianie jesienią przegrali u siebie 1:2. Niestety, gospodarze nie są w stanie przyjąć zorganizowanej grupy kibiców drużyny przyjezdnej. Dlatego też Chełmianka czyni starania, by przeprowadzić z meczu internetową transmisję na żywo! Zaplanowany na ubiegłą sobotę 10 marca wyjazdowy mecz z MKS Trzebinia został odwołany, bo boisko nie nadawało się do gry. Z podobnych przyczyn nie odbędzie się mecz Chełmianki z Sołą Oświęcim, który miał być rozegrany w najbliższą niedzielę. Oprócz tego, że płyta stadionu miejskiego w Chełmie nie nadaje się do gry, na weekend synoptycy zapowiadają znaczne pogorszenie pogody, minusowe temperatury i opady śniegu.

Bogusław Kudelski

Chełmianka, wszystko wskazuje na to, rundę wiosenną rozpocznie od meczu z Wiślanami Jaśkowice, który ma odbyć się 24 marca (sobota) na stadionie w Skawinie o godz. 15.00. Gospodarze już na ponad tydzień przed rozegraniem tego spotkania przysłali na adres e-mailowy chełmskiego klubu komunikat dotyczący braku możliwości przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców gości. Treść pisma publikujemy w całości:
„Jesteśmy w obowiązku poinformować każdą z drużyn, która w najbliższej rundzie będzie rozgrywała z nami spotkanie na Stadionie Miejskim w Skawinie, iż Naszemu Klubowi zostało przyznane odstępstwo od przyjmowania grup kibiców drużyn przyjezdnych. Decyzja jest przyznana oficjalnie przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. Niestety z uwagi na niespełnianie przez Stadion podstawowych kryteriów bezpieczeństwa nie będziemy przyjmować kibiców gości w nadchodzącej rundzie. Prosimy o wyrozumiałość i świadomość, iż dla nas również to strata. Bardzo przepraszamy za utrudnienie”.
Zarząd ChKS Chełmianka doskonale zdaje sobie sprawę, że grupa kibiców naszego klubu, mimo niemałej odległości, zamierzała pojechać na mecz i z trybun dopingować podopiecznych Artura Bożyka. Dlatego też władze klubu czynią starania, by z meczu Wiślanie – Chełmianka przeprowadzić internetową transmisję na żywo wraz z komentarzem. Pracujemy nad tym wraz z naszym nowym sponsorem, firmą Netspeed, dostawcą Internetu za pomocą łącz światłowodowych. O szczegółach poinformujemy wkrótce.