29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Trening czyni mistrza!

2 min read

Poniedziałkowym treningiem piłkarze Chełmianki rozpoczęli drugi tydzień przygotowań do rundy wiosennej. Najbliższe dni dla podopiecznych trenera Artura Bożyka łatwe nie będą. We wtorek, czwartek i piątek zawodników czekają po dwa treningi dziennie. Powiedzenie „trening czyni mistrza” zawodnikom chełmskiej drużyny wydaje się zatem coraz bliższe…

– Nasze zajęcia są coraz bardziej intensywne, ale i urozmaicone – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Jest okres przygotowawczy, więc wiadomo, że musimy wykonać określoną pracę, by w sezonie rozgrywkowym prezentować dobrą formę. Widać, że zawodnicy poważnie traktują swoje obowiązki. Frekwencja na zajęciach jest zadowalająca.

W poniedziałkowym treningu udział wzięło 20 piłkarzy. Nie było chorego Pawła Jabkowskiego, studentów Przemysława Kwiatkowskiego i Dawida Greguły oraz Oleksieja Prytuliaka. Wszyscy powinni być do dyspozycji trenera już podczas wtorkowych zajęć. A we wtorek zawodników czekają dwa treningi. Przed południem piłkarze stawią się na „Orliku”, potem zjedzą razem obiad, a następnie po krótkim odpoczynku czeka ich półtoragodzinny trening w Miejskiej Hali Sportowej. To nie koniec. Po zajęciach wszyscy udadzą się do aquaparku. – Czas ten poświęcimy na relaks – mówi A. Bożyk. – Po tak dużym wysiłku, przyda się on piłkarzom.

W środę zawodnicy Chełmianki odbędą trening na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie. – Cieszę się, że udało się nam zorganizować jednostkę na pełnowymiarowym boisku – mówi A. Bożyk. – Do tej pory w zimowym okresie przygotowawczym brakowało nam tego typu zajęć. Tydzień temu było 22 zawodników, mogliśmy wykonać wiele ćwiczeń, a na koniec zorganizować krótką grę kontrolną.

W czwartek piłkarze Chełmianki znów będą trenować na „Orliku” i w Miejskiej Hali Sportowej. Dwa treningi czekają ich też w piątek, zaś jeden w sobotę. W kolejnym tygodniu trener Bożyk przygotował zawodnikom dwa treningi we wtorek i czwartek. – Pierwszy miesiąc okresu przygotowawczego jest bardzo ważny. Dużo ćwiczymy, biegamy, po to, by nabrać sił, poprawić wytrzymałość. Te dość intensywne dwa tygodnie zakończymy meczem kontrolnym z juniorami Motoru Lublin, na bocznym boisku „Areny” w Lublinie, w sobotę 28 stycznia – podkreśla szkoleniowiec Chełmianki.

Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, w zespole nic się nie zmieniło. – Mamy czterech nowych zawodników, o którzy już nieraz wspominaliśmy, czyli Mateusza Kompanickiego i Jakuba Niewęgłowskiego oraz testowanych Patryka Pokrywkę i Miłosza Turewicza. Chcielibyśmy jeszcze wzmocnić się bocznym obrońcą, ale nie będziemy robić nic na siłę. Zależy nam na zawodniku z doświadczeniem i co najmniej trzecioligowymi umiejętnościami – mówi A. Bożyk.

Piłkarze Chełmianki trenują w jednolitych zielonych koszulkach ufundowanych przez naszego sponsora, Pub Champion, który mieści się w budynku Chełmskiego Parku Wodnego.