29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Trener Bożyk na kursie UEFA Pro!

2 min read

Bardzo dobra wiadomość na koniec starego roku 2017. Szkoleniowiec trzecioligowych piłkarzy Chełmianki, Artur Bożyk, dostał się do Szkoły Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej na kurs trenerski UEFA Pro. Po ukończeniu kursu i zdaniu wszystkich egzaminów Bożyk uzyska licencję uprawniającą go do prowadzenia drużyn nawet z ekstraklasy.


Egzaminy do Szkoły Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej na kurs UEFA Pro odbyły się w końcówce listopada. Zgłosiło się na nie ponad 120 szkoleniowców z całej Polski, w tym wielu byłych znanych piłkarzy z ekstraklasy, takich jak: Dariusz Gęsior (Ruch Chorzów), Ivan Djurdevic (Lech Poznań), Aleksandar Vukovic (Legia Warszawa, Korona Kielce), Mariusz Jop (Wisła Kraków), Sławomir Majak (Widzew Łódź), Radosław Sobolewski (Wisła Kraków), Bartosz Tarachulski (Polonia Warszawa, Górnik Zabrze), Wojciech Grzyb (Ruch Chorzów), Tomasz Unton (Lechia Gdańsk), czy Sławomir Nazaruk (Górnik Łęczna). Spośród wszystkich chętnych do egzaminów, które w dniach 26-27 listopada odbyły się w Białej Podlaskiej, dopuszczono 66 kandydatów, w tym Artura Bożyka, od blisko sześciu lat prowadzącego seniorski zespół Chełmianki.
Na wyniki egzaminów trzeba było czekać prawie miesiąc. Komisja egzaminacyjna w składzie: Dariusz Pasieka – dyrektor Szkoły Trenerów, Stefan Majewski i Paweł Janas – byli selekcjonerzy reprezentacji Polski, Marcin Dorna – były trener kadry U-21 oraz Leszek Cicirko na kurs zakwalifikowała 24 trenerów. Miło nam poinformować, że w tej grupie znalazł się również Artur Bożyk!
– Cieszę się bardzo, trafiłem do środowiska, w którym funkcjonuje wzajemna pomoc w edukacji i rozwoju, środowiska, którego mocną stroną są spotkania, także te międzynarodowe, gdzie ma miejsce wymiana doświadczeń i wiedzy. Wiadomo, na poziom umiejętności trenerskich wpływa m.in. poświęcany im czas. A w tej sytuacji, mam wrażenie, zaangażowanie czasowe będzie zestrojone z wysoką jakością doświadczenia – mówi A. Bożyk.
Przypomnijmy, iż zaraz po egzaminach w Szkole Trenerów Artur Bożyk udał się na tygodniowy staż do Akademii Piłkarskiej Realu Madryt, uważanego za najlepszy klub na świecie.
Trenerzy, którzy ukończą kurs UEFA Pro i zdadzą wszystkie egzaminy, dostaną licencje uprawniające ich do prowadzenia zespołów nawet z ekstraklasy.