6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Jest szansa na finał wojewódzki…

2 min read

Wiemy z kim o wojewódzki finał Pucharu Polski zagra zdobywca PP na szczeblu Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Rywalem zwycięzcy chełmskiego finału Frassati Fajsławice – ChKS Chełmianka będzie triumfator zamojskich rozgrywek o Puchar Polski.

Dziś w siedzibie Lubelskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Zdobywca Pucharu w chełmskich rozgrywkach o finał wojewódzki powalczy ze zwycięzcą finału zamojskiego. W finale PP na szczeblu ChOZPN, jak wszyscy wiemy, Frassati Fajsławice zagra z Chełmianką, która w środę wyeliminowała Włodawiankę, wygrywając aż 4:1. Triumfator meczu Frassati – Chełmianka zmierzy się ze zwycięzcą finału PP na szczeblu Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. W spotkaniu tym zagrają Grom Różaniec i Tomasovia. Piłkarze Gromu na co dzień występują w zamojskiej lidze okręgowej. W PP w ćwierćfinale wyeliminowali Unię Hrubieszów, a w półfinale pokonali Roztocze Szczebrzeszyn. Tomasovia natomiast wygrała kolejno z Ładą Biłgoraj i Koroną Łaszczów.

W drugim półfinale zagrają zwycięzcy rozgrywek pucharowych LZPN i BOZPN. Wiadomo już, że w finale lubelskim Motor Lublin na Arenie zagra z Avią Świdnik.

W przypadku gdy puchar w swoich okręgach zdobędą Chełmianka i Tomasovia, mecz półfinałowy między tymi drużynami zostanie rozegrany w Chełmie, ponieważ w ubiegłych rozgrywkach chełmska drużyna w PP zdobyła trofeum na szczeblu województwa, zaś Tomasovia odpadła w rywalizacji okręgowej.

– Priorytetem dla naszego klubu są rozgrywki ligowe, jednak Pucharu nie zamierzamy odpuszczać – mówi prezes Chełmianki Grzegorz Gardziński. – Chcemy wygrać rywalizację w okręgu i podobnie jak rok temu, zagrać w finale wojewódzkim. W końcu bronimy Pucharu.