6 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Środkowy obrońca piątym transferem

3 min read

Łukasz Mazurek, 28-letni środkowy obrońca, to kolejny zawodnik, który dołączył do trzecioligowej drużyny ChKS Chełmianka. Zawodnik na treningu pojawi się w środę 1 lipca, ale już podpisał z klubem roczną umowę. W trzeciej lidze gra regularnie od ośmiu lat, reprezentując w tym czasie barwy: Lublinianki, Orląt Radzyń Podlaski, Avii Świdnik i Stali Kraśnik.

Kolejnym pozyskanym na nowy sezon zawodnikiem przez ChKS Chełmianka jest Łukasz Mazurek. Wcześniej klub pozyskał: Sebastiana Ciołka, Jakuba Bednarę, Michała Wołosa i Grzegorza Bonina. – Cieszymy się, że dołączy do nas środkowy obrońca, który zna tę ligę jak mało kto – mówi prezes klubu Grzegorz Gardziński. – Łukasz od ośmiu lat regularnie występuje w III lidze i w każdym z klubów, które reprezentował, był czołową postacią. Znamy tego zawodnika, grał przeciwko naszej drużynie wielokrotnie. Nie ukrywam, że latem 2015 roku chcieliśmy pozyskać Łukasza, jednak sprawy prywatne zdecydowały, że piłkarz ten pozostał w Lublinie.

Łukasz Mazurek swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Wieniawie Lublin. W wieku juniora na dwa sezony trafił do Wisły Puławy, po czym wrócił do macierzystego klubu. Od sezonu 2012/2013 występuje na poziomie trzeciej ligi. Przez cztery lata reprezentował barwy Lublinianki, rozgrywając w niej 126 ligowych spotkań, zdobywając dodatkowo dziewięć goli, większość z rzutów karnych. W sezonie 2016/2017 jesień spędził w Orlętach Radzyń Podlaski, występując w 15 spotkaniach. Zdobył w nich jednego gola. Zimą przeszedł do Avii Świdnik, w której w jednej rundzie rozegrał 14 meczów. W Świdniku grał również w sezonie 2017/2018, zaliczając 17 spotkań. Dwa ostatnie lata spędził w Stali Kraśnik. W sezonie 2018/2019 zagrał w 32 meczach III ligi, natomiast w niedawno zakończonym – 17 pojedynków w pełnym wymiarze czasowym.

– Dokonując transferów zależało nam na pozyskaniu środkowego obrońcy z dużym doświadczeniem. Właśnie takim piłkarzem jest Łukasz Mazurek. Liczymy na to, że nasz nowo pozyskany stoper będzie skutecznie dyrygował linią obronną. Chcę przypomnieć, że Stal Kraśnik w ubiegłym sezonie straciła zaledwie 20 bramek, a w sześciu meczach na 19 rozegranych, zachowała czyste konto. Przez półtora roku w Kraśniku Łukasz występował razem z Sebastianem Ciołkiem, który jest już w naszej drużynie, zatem obaj nie potrzebują zbyt wiele czasu na zgranie, bo się doskonale znają – twierdzi prezes Gardziński.

Mazurek na treningu ma pojawić się w środę 1 lipca. Akurat tego dnia Chełmianka zagra sparing z Avią Świdnik. – Łukasz jest w treningu, zatem niewykluczone, że dostanie od trenera Konojackiego jakieś minuty w tym spotkaniu – mówi prezes klubu.

W najbliższych kilku dniach Chełmianka ma związać się jeszcze z kilkoma zawodnikami ofensywnymi. – Chcemy, aby z końcem tygodnia trenowało z nami jeszcze trzech a może nawet czterech nowych zawodników. Tak, by na sparing z Orlętami Radzyń Podlaski wybiegła już dość mocna drużyna – dodaje sternik chełmskiego klubu.