Sparingi juniorów Chełmianki

Pierwsze sparingi w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali juniorzy starsi i juniorzy młodsi Chełmianki. Ci pierwsi zremisowali w Lublinie ze swoimi rówieśnikami z Motoru, grającymi w Centralnej Lidze Juniorów 0:0. Drudzy natomiast również w Lublinie na sztucznej płycie ulegli seniorom Granicy Dorohusk 1:6.
Mecz juniorów starszych z Motorem przebiegał pod dyktando przeciwnika. – Na to spotkanie mieliśmy swój plan. Wiedzieliśmy, że rywal zaatakuje i naszym zadaniem była uważna gra w obronie. Staraliśmy się nie dopuścić Motoru do sytuacji strzeleckich, sami też wyprowadziliśmy kilka składnych kontrataków. Nie stworzyliśmy stuprocentowych okazji, głównie z powodu złych naszych zachowań pod bramką gospodarzy. Sparing był jednak pożyteczny, zagraliśmy z mocnym rywalem, w dodatku na zero z tyłu – mówi Jan Konojacki, trener juniorów starszych Chełmianki.
MOTOR LUBLIN – ChKS CHEŁMIANKA 0:0
ChKS: (I połowa) Szymkowiak – Olszak, Salewski, Jaroszek, Lewkowicz, Tomaszewski, Głębocki, Krawiec, Rak, Jabłoński, Adamski. (II połowa) Szymkowiak – Olszak, Zalewski, Jaroszek, Tomaszewski, Rak, Orłowski, Jabłoński, Janiszewski, Wójcicki, Adamski.
* * *

Juniorzy młodsi Chełmianki zagrali natomiast z Granicą Dorohusk, występującą w lidze okręgowej seniorów. Mimo porażki 1:6, trener Radosław Leonowicz był zadowolony z realizowanych przez drużynę zadań taktycznych. – Momentami na tle doświadczonego przeciwnika graliśmy dobrze, owszem były błędy, które musimy poprawić. W naszej grze były też pozytywy, cele przedmeczowe zostały wykonane i to jest ważne. Szczególne słowa uznania należą się Łukaszowi Kołaczkowskiemu, który bardzo dobrze zaprezentował się w środku pola, miał dużą swobodę rozgrywania piłki, asystował też przy bramce dla nas i dał sporo prostopadłych podań – powiedział po meczu trener juniorów młodszych Chełmianki, Radosław Leonowicz.
GRANICA DOROHUSK (seniorzy) – ChKS CHEŁMIANKA CHEŁM (jun. młodsi) 6:1
ChKS: Wojtiuk (Kuryś) – Kuźminski, Szaja, zawodnik testowany, Krzyżanowski, Kołaczkowski, Dejneka, Dzierba, Jeż, Mazurek, Kinach oraz Wawer.