Sparing z mocnym rywalem. Nowy zawodnik w Chełmiance

Wisła Puławy była kolejnym sparingpartnerem Chełmianki w letnim okresie przygotowawczym. Na stadionie miejskim w Chełmie niedawny II-ligowiec wygrał z gospodarzami 2:1 (1:0). Trener Artur Bożyk dał szansę gry 20 zawodnikom, w tym dwóm testowanym, którzy wszystko wskazuje na to, że zostaną w chełmskim zespole. Po tym spotkaniu roczną umowę z Chełmianką podpisał Kamil Kocoł, który w poprzednich sezonach reprezentował Podlasie Biała Podlaska.

Mecz z Wisłą Chełmianka rozpoczęła w mocno eksperymentalnym składzie, z czterema młodzieżowcami, w tym dwoma testowanymi. Gospodarze zagrali w ofensywnym wariancie. Trener Artur Bożyk chciał zobaczyć, jak drużyna poradzi sobie w takim ustawieniu z mocnym rywalem, w którego składzie są zawodnicy z pierwszoligową przeszłością.

W pierwszych 45-minutach nieco lepiej wyglądała Wisła, która po błędzie jednego z obrońców Chełmianki zdobyła gola. Jakuba Szymkowiaka w 16 min. pokonał Popiołek. Gospodarze odpowiedzieli kilkoma dobrymi wejściami z prawego skrzydła Przemysława Koszela, a także dobrą akcją zawodnika testowanego, zakończoną strzałem. – Analizując naszą grę musimy wziąć pod uwagę fakt, że chłopcy są po tygodniu naprawdę intensywnych treningów i, bardzo ciężkiej, 2-godzinnej jednostce, która miała miejsce we wtorek – mówił po spotkaniu Artur Bożyk, trener Chełmianki.

W drugiej połowie na boisko w barwach gospodarzy wybiegli bardziej doświadczeni zawodnicy i pod bramką przeciwnika było nieco groźniej. Miejscowi stworzyli sobie kilka okazji do strzelenia bramki i mieli nawet rzut karny po faulu na Krzysztofie Zawiślaku, którego nie wykorzystał jednak Mateusz Kompanicki. Honorowego gola zdobył Zawiślak, posyłając piłkę do siatki z kilku metrów. Wisła wcześniej podwyższyła wynik po strzale Krystiana Putona z jedenastu metrów, a mogła też zdobyć jeszcze jednego gola, lecz uderzenie Piotra Zmorzyńskiego poszybowało nad poprzeczką.

W zespole gości przez pierwsze 45 minut grał były zawodnik Chełmianki, Michał Kobiałka. Z kolei w drużynie trenera Bożyka po raz pierwszy zaprezentował się ofensywny pomocnik Kamil Kocoł, dotychczasowy gracz i jeden z liderów Podlasia Biała Podlaska, który po zakończeniu spotkania podpisał z Chełmianką roczną umowę. Kocoł w ubiegłym sezonie w III lidze zdobył 8 goli, a rok wcześniej – 6.

Piłkarze Chełmianki w sobotę o 11.00 w Konopnicy zagrają z miejscowym Sokołem, a tydzień później w Zamościu o 17.00 zmierzą się z Hetmanem. Z kolei 1 sierpnia (środa) o 17.00 ich sparingpartnerem będzie Start Krasnystaw – spotkanie odbędzie się na stadionie MOSiR w Krasnymstawie.

ChKS CHEŁMIANKA – WISŁA PUŁAWY 1:2 (0:1)

0:1 – Popiołek (16), 0:2 – Puton (68 karny), 1:2 – Zawiślak (87).

ChKS: (I połowa) Szymkowiak – Kożuchowski, J. Niewęgłowski, Myszka, Michalak, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, Kocoł, Kotowicz, Koszel, Budzyński. (II połowa): Drzewiecki – Kursa, J. Niewęgłowski, Chodziutko, Kwiatkowski, Jabkowski, Uliczny, D. Niewęgłowski, Kompanicki, Budzyński, Zawiślak.