3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Co słychać u rywali Chełmianki

3 min read

Do inauguracji piłkarskiej wiosny w III lidze pozostały nieco ponad dwa tygodnie. Od dziś będziemy regularnie informować kibiców Chełmianki o tym, co w przerwie zimowej wydarzyło się w innych drużynach, rywalizujących z chełmskim zespołem. Na początek meldunki z Motoru Lublin, Lublinianki, Resovii Rzeszów i Stali Rzeszów.

MOTOR LUBLIN

W lubelskim Motorze, który prowadzi po jesieni, doszło do niespodziewanej zmiany trenera. Dominika Nowaka, pracującego w klubie od pół roku, zastąpił Tomasz Złomańczuk. Pomaga mu Grzegorz Komor. Z zespołu lidera odeszli również Remigiusz Szywacz i Maciej Wojczuk. Obaj rozwiązali kontrakty. Pierwszy z nich trafił do II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg, drugi zaś zasilił szeregi Karpat Krosno.

Motor do tej pory pozyskał trzech zawodników. Jako pierwszy kontrakt podpisał Julien Tadrowski, będący jesienią bez przynależności klubowej. Lubelski klub pozyskał też najlepszego strzelca Orła Przeworsk Pawła Piątka, który w ostatnich dwóch sparingach zdobył dwa gole. Piątkiem były zainteresowane również inne klub z II i III ligi, ostatecznie zawodnik wybrał lidera z Lublina. O miejsce w składzie będzie rywalizował z Pawłem Myśliwieckim. Ponadto Motor wypożyczył solidnego bramkarza z Górnika Łęczna, Pawła Sochę, który jesienią grał na wypożyczeniu w Lubliniance.

LUBLINIANKA

Dużo zmian nastąpiło w innym lubelskim zespole – Lubliniance. Z klubu odeszło aż siedmiu graczy. Są to: Karol Kalita – Wisła Puławy, Paweł Socha – powrót do Górnika Łęczna, Rafał Kursa – Piast Gliwice, Rafał Stępień, Kamil Witkowski, Piotr Kucharzewski – szukają klubów i Stefan Kucharzewski – wyjazd za granicę. Trener Marek Sadowski na ich miejsce ściągnął już sześciu zawodników. Są to: Oskar Wróbel – ostatnio gracz duńskiej drużyny Nexo Boldklub, wcześniej Avii Świdnik i Chełmianki, Artur Sadowski – Garbarz Zembrzyce, Paweł Lipiec – Sokół Sieniawa, Patryk Dobrowolski – Avia Świdnik, Maksymilian Żuber – Wisła Puławy, Dominik Ptaszyński – Wisła Puławy. Niewykluczone jednak, że ten ostatni nie znajdzie się w kadrze Lublinianki i zostanie wypożyczony do Granicy Dorohusk. Klub chce jeszcze pozyskać Rafał Marzędę z Tajfuna Ostrów Lubelski.

RESOVIA RZESZÓW

W rzeszowskim klubie doszło do dość dużych zmian. Podobnie jak w Motorze Lublin, zmienił się trener. Dariusza Jęczkowskiego, któremu skończyła się umowa z Resovią, zastąpił Szymon Szydełko, były szkoleniowiec Karpat Krosno. Z klubu odszedł najlepszy strzelec, 19-letni Przemysław Pyrdek. Kupiła go ekstraklasowa Cracovia Kraków. Do Ruchu Chorzów przeszedł Kamil Słoma. Kontrakt z Resovią rozwiązał Mateusz Jurczak i wzmocnił Wólczankę Wólka Pełkińska. Rzeszowianie wypożyczyli do Wisłoki Dębica młodych Miłosza Kowalskiego i Mirosława Kmiotka.

Resovia już zakontraktowała najlepszego strzelca poprzednich rozgrywek III ligi Bartłomieja Buczka z Karpat Krosno i jego klubowego kolegę Dawida Kaszę. Ten drugi jest młodzieżowcem. Do Rzeszowa z I-ligowej Pogoni Siedlce wrócił Michał Ogrodnik. Klub pozyskał też Adriana Chamerę ze Stali Kraśnik, który ma za sobą występy w Stali Stalowa Wola i Wiśle Sandomierz.

STAL RZESZÓW

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji kadrowej znajduje się lokalny rywal Resovii – Stal Rzeszów. Lubelski Związek Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki III ligi, nałożył na klub zakaz transferowy. Stal zalega z wypłatą wynagrodzenia byłemu szkoleniowcowi Ryszardowi Kuźmie. Z klubu jak na razie odszedł Konrad Hus, który wiosną ma grać w klubie z niżych lig. Stal chce natomiast pozyskać obrońcę Tomasza Wandzika, niegdyś gracza Ruchu Radzionków oraz Mateusza Jędryasa, który jesienią reprezentował Sokoła Sieniawa. Pozyskanie tych graczy jest jednak uwarunkowane cofnięciem zakazu transferowego. Sprawa ma rozstrzygnąć się w najbliższych dniach. Władze klubu zapewniają, że rozliczą się z trenerem Kuźmą.