29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Co słychać u rywali Chełmianki (cz.3)

2 min read

W dzisiejszym odcinku z cyklu „Co słychać u rywali Chełmianki”, przedstawiamy meldunki z Orląt Radzyń Podlaski, Lewartu Lubartów, Polonii Przemyśl i Sokoła Sieniawa.

W poprzednich odcinkach pisaliśmy o zmianach w Motorze Lublin, Avii Świdnik, Resovii Rzeszów, Stali Rzeszów, Karpat Krosno, JKS 1909 Jarosław, Tomasovii Tomaszów Lubelski i Lublinianki.

ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI

Z Orląt już odeszli Jarosław Milcz, który przeszedł do Sokoła Sieniawa i Bartosz Madejski. Ten drugi wrócił z wypożyczenia do TOP 54 Biała Podlaska. Pod znakiem zapytania stoi gra w Radzyniu Podlaskim Jakuba Grądzkiego, którym jest zainteresowane Podlasie Biała Podlaska.

Jeśli chodzi o wzmocnienia do Orląt przybyli Karol Rycaj z Polesia Kock, Mateusz Ebert z Orląt Łuków, Mateusz Łakomy z Hutnika Warszawa. Z kolei z zespołu juniorów do seniorów zostali przesunięci zdolni wychowankowie, Jakub Kot, Radosław Cieślak i Jakub Wasilewski. Do klubu z Radzynia Podlaskiego być może dojdzie jeszcze Kamil Daszczyk z Dębu Dębowa Kłoda.

LEWART LUBARTÓW

Z drużyny Lewartu odszedł Ukrainiec Wadim Semczuk, któremu podobnie jak w Chełmiance, nie udało się wywalczyć na stałe miejsca w podstawowej jedenastce drużyny z Lubartowa. Okres wypożyczenia skończył się też Dominikowi Kuli, który wrócił do Orląt Radzyń Podlaski, a następnie przeszedł do Polesia Kock. Z kolei Do Hetmana Żółkiewka odszedł Mateusz Gorgol.

Do Lewartu przybył Jacek Paździor z Omegi Stary Zamość. Po kontuzjach treningi wznowili: Michał Walaszek, Krzysztof Bodziak, Damian Kuzioła i Taras Potocki. Klub jest jeszcze zainteresowany Piotrem Kucharzewskim z Lublinianki.

POLONIA PRZEMYŚL

W drużynie beniaminka z Przemyśla, który w rundzie jesiennej radził sobie całkiem dobrze, nie doszło do większych zmian kadrowych. Nikt nie ubył, a jedynie kontuzje leczą Łukasz Tabisz i Damian Barszczak. Polonia pozyskała natomiast Mateusza Skałę z Orła Przeworsk i doświadczonego pomocnika Pawła Delikata z Fenix Leszno, który już grał w barwach przemyskiego klubu. Polonia walczyła jeszcze o pozyskania Mateusza Jurczaka i Pawła Piątka. Ten pierwszy wybrał Wólczankę Wólka Pełkińska, drugi zaś Motor Lublin.

SOKÓŁ SIENIAWA

Klub z Sieniawy w zimowej przerwie pozyskał sześciu nowych piłkarzy. Największym wzmocnieniem Sokoła jest bez wątpienia prawy obrońca Patryk Kapuściński, mający za sobą grę w drugiej lidze, a ostatnio w Karpatach Krosno. Oprócz niego do Sieniawy przyszli: Jarosław Milcz z Orląt Radzyń Podlaski, Kamil Kołodziej z Orła Przeworsk, Bartłomiej Makowski z ŁKS Łomża, Dawid Gnatek z Unii Nowa Sarzyna i Bartosz Szczybyło, będący ostatnio bez klubu. Z Sokoła odeszli: Dawid Pigan do Piasta Tuczempy oraz Kacper Ziółkowski i Patryk Tetlak, którzy szukają sobie nowych klubów.