8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Są pierwsze wzmocnienia!

3 min read

4 lipca piłkarze Chełmianki rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Podopiecznym Artura Bożyka przyjdzie grać w czwartej lidze, ale cel jest jeden – po roku wrócić do trzeciej ligi. By go zrealizować, zespół potrzebuje wzmocnień. W ostatnim czasie klub porozumiał się z trzema nowymi zawodnikami. Są to: Paweł Jabkowski (na zdjęciu) Michał Budzyński i Daniel Chariasz.

Choć Chełmianka na koniec sezonu 2015/2016 zajęła miejsce w środku stawki, ze względu na reorganizację rozgrywek i zmniejszenie o połowę liczby grup w trzeciej lidze, spadła o klasę niżej. Zarząd klubu nie załamuje rąk i stawia przed drużyny jeden cel – szybki powrót do trzeciej ligi. By go zrealizować, potrzebne są wzmocnienia. W letniej przerwie do Chełmianki trafi 8-10 nowych zawodników. Z trzema działacze chełmskiego klubu już się porozumieli. Są to najlepszy strzelec ligi okręgowej Daniel Chariasz ze Startu Krasnystaw, defensywny pomocnik Paweł Jabkowski – wychowanek Niedźwiadka Chełm oraz mogący grać zarówno w napadzie, jak i na lewym skrzydle Michał Budzyński z Włodawianki. W najbliższych dniach zarząd Chełmianki będzie „dogrywał” te transfery z obecnymi jeszcze klubami tych piłkarzy.

– Daniel Chariasz ma za sobą bardzo udany sezon, mimo że jego zespół nie uzyskał upragnionego awansu do czwartej ligi – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Jako pomocnik strzelił ponad 30 goli, co jest świetnym wynikiem. Bardzo liczymy na to, że ten zawodnik szybko zaaklimatyzuje się w naszej drużynie. Pawła Jabkowskiego sympatykom piłki nożnej w Chełmie za bardzo nie muszę przedstawiać. Jest to zawodnik, który pierwsze kroki stawiał w Niedźwiadku. Był członkiem drużyny z rocznika 1993, która w 2004 roku we Wronkach wywalczyła nieoficjalne mistrzostwo Polski. W wieku juniora przeszedł do Wisły Puławy, stamtąd na rok na zasadzie wypożyczenia trafił do Motoru Lublin. Zimą 2015 roku doznał poważnej kontuzji i przez ponad rok nie grał w piłkę. W ostatnich miesiącach pomagaliśmy Pawłowi w rehabilitacji i szybszym powrocie do uprawiania piłki nożnej. Zawodnik 4 lipca wznowi z nami przygotowania. W Chełmiance ma zastąpić Łukasza Jankowskiego, który ogłosił zakończenie kariery. Michał Budzyński z kolei jest wychowankiem Włodawianki, ma za sobą grę w drużynie juniorów Jagiellonii Białystok, był też w zespole z Młodej Ekstraklasy. Potem trafił do rezerw Górnika Łęczna i znów do Włodawianki. Bardzo dobrze zaprezentował się w grze pucharowej z nami, strzelił gola, kilka razy dał się we znaki naszym obrońcom.

Daniel Chariasz ma 24 lata, Paweł Jabkowski 23, zaś Michał Budzyński 22 lata. Działacze prowadzą jeszcze rozmowy z kilkoma innymi zawodnikami, w tym z młodzieżowcami. – Potrzebujemy 4-5 zawodników z rocznika 1996 i młodszych, którzy już mają doświadczenie w seniorskiej piłce – podkreśla Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Z dwoma już jesteśmy po rozmowach i obaj przyjadą do nas 4 lipca na testy. Chcemy też solidnie wzmocnić linię defensywną i pozyskać jeszcze napastnika. Nasza kadra musi liczyć 22 zawodników, po dwóch na każdą pozycję.

Wiadomo już, że piłkarze Chełmianki przed pucharowym meczem z Olimpią Zambrów pojadą na krótkie czterodniowe zgrupowanie do Zwierzyńca. – Ten obóz jest nam potrzebny – przekonuje szkoleniowiec chełmskiego zespołu. – Do zespołu przychodzą nowi zawodnicy, dlatego też zgrupowanie będzie doskonałą okazją do integracji.

W najbliższych dniach w chełmskim klubie są spodziewani kolejni nowi zawodnicy. Gdy tylko zarząd klubu porozumie się z nimi, o ich pozyskaniu poinformujemy naszych sympatyków.