8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Remis Chełmianki z Avią

1 min read

W niedzielnym meczu kontrolnym ChKS Chełmianka zremisowała 0:0 z trzecioligową Avią Świdnik. Mecz odbył się w Lublinie, bo boisko ze sztuczną nawierzchnią w Świdniku… zapadło się.

Trener Artur Bożyk w tym spotkaniu miał do dyspozycji 14 zawodników. Kilku nie zagrało z powodu przeziębienia, m.in. Oleksiej Prytuliak, Patryk Pokrywka, Damian Drzewiecki, Mateusz Krzyżak, Szymon Jodłowski, Paweł Jabkowski. Z kolei na powrót na boisko Huberta Kotowicza i Damiana Kopruchy trzeba będzie poczekać ponad miesiąc.

Chełmianka rozegrała niezłe spotkanie. Przede wszystkim dobrze zaprezentowała się w defensywie. A że i Avia grała czujnie w obronie, obie drużyny nie stworzyły za wielu sytuacji do zdobycia gola. – Sparing był pożyteczny, zależało nam na tym, by zawodnicy zaliczyli pełne 90 minut. Doświadczenie, jakie zebraliśmy w tym spotkaniu, będzie procentowało w kolejnych meczach.

Na sobotę 4 marca Chełmianka ma zaplanowany sparing z Podlasiem Biała Podlaska. Następnego dnia natomiast mecz półfinału Pucharu Polski we Włodawie z miejscową Włodawianką.

ChKS CHEŁMIANKA – AVIA ŚWIDNIK 0:0

Chełmianka: Kijańczuk – Wołos, Niewęgłowski, Falisiewicz (75 Krupski), Kwiatkowski, Uliczny (65 Greguła), Kobiałka, Budzyński, Chariasz, Banaszak, Kompanicki.