3 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Puchar z Włodawianką przełożony!

2 min read

Zaplanowany na niedzielę 13 marca br. mecz półfinałowy Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN pomiędzy Włodawianką a ChKS Chełmianką nie odbędzie się. Spotkanie zostało przełożone na środę 30 marca godz. 16.00.

Mecz Włodawianka – Chełmianka w ramach półfinału Pucharu Polski miał odbyć się w niedzielę 13 marca o 14.00 we Włodawie. Gospodarze poinformowali jednak, że na stadionie trwają prace remontowe i do niedzieli na pewno nie zostaną zakończone. – W takiej sytuacji, ze względów bezpieczeństwa, to spotkanie nie może dojść do skutku w wyznaczonym terminie – mówi Ryszard Nilipiuk, prezes włodawskiego klubu. – Poinformujemy ChOZPN o zaistniałej sytuacji i zwrócimy się z prośbą o wyznaczenie nowego terminu.

– Szkoda, że nie zagramy tego meczu w niedzielę – mówi Artur Bożyk, trener Chełmianki. – Nasz plan przygotowań był tak ułożony, że na tydzień przed inauguracją piłkarskiej wiosny mieliśmy rozegrać mecz o stawkę. Właśnie takim pojedynkiem miało być spotkanie pucharowe z Włodawianką.

Wydział Gier Chełmskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej wziął argumenty włodawskiego klubu pod uwagę i zdecydował o przełożeniu meczu na inny termin. Spotkanie Włodawianka – Chełmianka ostatecznie odbędzie się w środę 30 marca we Włodawie o godz. 16.00. – To jest ostateczna data – mówi Sławomir Kuźmicki, przewodniczący Wydziału Gier.

W niedzielę 13 marca zostanie rozegrany drugi półfinał Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN, pomiędzy Frassati Fajsławice, a Granicą Dorohusk. Finałowy mecz PP, w którym zagra zwycięzca spotkania Frassati – Granica z triumfatorem pojedynku Włodawianka – Chełmianka, został zaplanowany na 18 maja (środa).