W poniedziałek 4 lipca piłkarze Chełmianki wznowili treningi po krótkiej przerwie. W zajęciach, prowadzonych przez trenera Artura Bożyka, uczestniczyło 22 zawodników, w tym siedmiu graczy testowanych.

Frekwencja na pierwszym po przerwie treningu Chełmianki napawała optymizmem. W zajęciach wzięli udział wszyscy pozyskani piłkarze: Michał Budzyński (Włodawianka), Mateusz Filipczuk (Orion Niedrzwica Duża), Paweł Jabkowski (Wisła Puławy), Przemysław Banaszak (Hetman Żółkiewka), Hubert Kotowicz (Górnik Łęczna). Nie trenował, choć na zajęcia przyjechał, Daniel Chariasz (Start Krasnystaw). – Daniel ma uraz ręki, lada dzień jednak powinien wznowić treningi – mówi trener Artur Bożyk.

Na pierwszy trening przyszli też, oprócz Mateusza Krzyżaka, wszyscy zawodnicy grający dotąd w Chełmiance, którzy podpisali deklaracje gry na nowy sezon. Są to: bramkarze Łukasz Kijańczuk i Przemysław Pawlak, obrońcy Łukasz Sękowski i Przemysław Kwiatkowski oraz pomocnicy i napastnicy: Paweł Fornal, Michał Kobiałka, Damian Koprucha. Trenowali też Kordian Sołtysiuk, który wrócił z wypożyczenia do Kryształu Werbkowice oraz dwaj zdolni juniorzy, Szymon Jodłowski i Damian Kuśmierz. Ten ostatni w minionym sezonie grał w juniorach młodszych w Niedźwiadku, a w nowych rozgrywkach będzie reprezentował barwy Chełmianki.

Na pierwsze zajęcia trener Artur Bożyk zaprosił siedmiu zawodników testowanych, z klubów z okręgu chełmskiego, jak i z lubelskiego. – Przez tydzień będę chciał dokładnie przyjrzeć się tym piłkarzom, zobaczę ich również w meczu sparingowym z Kłosem Chełm w sobotę 9 lipca i wtedy podejmę decyzję, czy zostają z nami.

Zespół Chełmianki do nowego sezonu będzie przygotowywał się głównie na własnych obiektach. W dniach 13-16 wyjedzie na zgrupowanie do Zwierzyńca, a w sobotę 16 bm. o 17.00 na stadionie miejskim w Chełmie rozegra mecz rundy wstępnej Pucharu Polski z Olimpią Zambrów.