8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Przelej „Dyszkę” na Chełmiankę

3 min read

Chełmski Klub Sportowy Chełmianka zwraca się do wszystkich swoich sympatyków o systematyczne wsparcie statutowej działalności Klubu. W związku z pandemią koronawirusa i brakiem kibiców na trybunach z każdym miesiącem spadają przychody klubu, związane z dniem meczowym. Nie ma wpływów ze sprzedaży biletów, nie ma też funduszy od sponsorów, którzy nie chcą się reklamować, gdy trybuny stadionu świecą pustkami. Dlatego też zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w akcji „Przelej Dyszkę na Chełmiankę”.

O co chodzi w tej akcji? – Naszą stronę na Facebooku lubi ponad 7,5 tysiąca osób – mówi Grzegorz Gardziński, prezes Chełmianki. – Jesteśmy głęboko przekonani, że zdecydowana większość kibiców z biało-zielonymi barwami jest związana na dobre i na złe. Zresztą niejednokrotnie już nasi sympatycy udowodnili, że Chełmianka w ich życiu odgrywa niezwykle ważną rolę.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że od ponad pół roku mecze ligowe odbywają się bez udziału publiczności, nad czym klub bardzo ubolewa. Spotkania przy pustych trybunach, bez dopingu, nie dostarczają tylu emocji, co mecze z udziałem widzów. Brak kibiców na meczu odbija się również na klubowych finansach. Nie ma wpływów z biletów, a co za tym idzie również od sponsorów. To powoduje, że Klubowi coraz trudniej jest funkcjonować, tym bardziej, że bieżące koszty z każdym rokiem rosną od kilku do kilkunastu procent, a przecież każdy chciałby oglądać dobrze grający zespół Chełmianki, choćby tak, jak w ostatnich tygodniach. To jednak kosztuje.

– Przez obostrzenia związane z pandemią nie jesteśmy w stanie zrealizować w stu procentach zaplanowanych na bieżący rok przychodów – zaznacza prezes Gardziński. – Dlatego też chcemy wszystkich naszych sympatyków poprosić o wsparcie. Chodzi o to, by każdego miesiąca nasi kibice przelewali na konto Klubu, na jego statutową działalność, po 10 zł. Nie jest to duża kwota, ale jeśli chociaż połowa naszych sympatyków, którzy polubili stronę Chełmianki na Facebooku, przystąpi do tej akcji, klubowa kasa odżyje. Na każdym zebraniu sprawozdawczym zarząd Klubu przedstawi dokładny raport na co wydał środki przekazane przez kibiców. Chcemy, aby wszystko odbywało się w sposób transparentny. Pomoc jest tym bardziej potrzebna, że mamy naprawdę mocną pod względem sportowym drużynę, która przy pięciu – sześciu wzmocnieniach w przyszłym sezonie może grać na jeszcze lepszym poziomie. Mamy nadzieję, że już z kibicami na trybunach. Klub ma plany na dalszy rozwój sportowy, ale bez udziału sympatyków, sponsorów nie damy rady ich zrealizować. A przecież wszyscy chcemy jednego – dobra Chełmianki i jej sportowego awansu – dodaje prezes Gardziński.

Zarząd Chełmianki zwraca się do kibiców o wsparcie, systematyczne wpłaty na konto Klubu po 10 zł miesięcznie. Podajemy nr konta: 67 1600 1462 0008 7743 7784 5001.

Dla wpłat zza granicy nr konta jest następujący: SWIFT PPABPLPKXXX PL 67 1600 1462 0008 7743 7784 5001.

Za każdą pomoc w imieniu piłkarzy, trenerów, Rady Nadzorczej, Zarząd Chełmianki składa serdeczne podziękowania.

#DyszkanaChełmiankę