4 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Pomoc dla Ukrainy

Wspólny projekt Chełmianki i Fundacji PKO BP

Pomoc dla Ukrainy

Chełmski Klub Sportowy Chełmianka wspólnie z Fundacją PKO Banku Polskiego rozpoczął realizację projektu „Pomoc dla Ukrainy”. Celem jest integracja młodzieży polskiej z młodzieżą – uchodźcami z Ukrainy. Nasz klub zaprasza chłopców urodzonych w latach 2004-2008 na zajęcia sportowe z dyscypliny piłka nożna, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską. Projekt będzie realizowany do 31 marca 2023 roku.

ChKS Chełmianka jako jeden z pierwszych klubów w województwie lubelskim wyszedł z inicjatywą integracji młodzieży polskiej z ukraińską poprzez sport, a konkretnie piłkę nożną. Wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego rozpoczął realizację projektu pod nazwą „Pomoc dla Ukrainy”.

– Celem realizowanego projektu jest nie tylko integracja młodzieży, ale również wymiana doświadczeń na niwie sportowej, zawieranie nowych przyjaźni, pomoc w integracji w nowych warunkach, środowisku, nauka języka polskiego poprzez sport, aktywne spędzanie wolnego czasu – mówi Grzegorz Gardziński, prezes ChKS Chełmianka.

Projekt polega na organizacji zajęć sportowych – piłkarskich z udziałem młodzieży z Polski oraz Ukrainy, która w trakcie wojny przebywa na terytorium naszego kraju. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 18.00 na obiektach piłkarskich Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie, szczególnie na stadionie miejskim i w Miejskiej Hali Sportowej, boiskach „Orlik” oraz w Chełmskim Parku Wodnym. Dodatkowo zajęcia odbywają się również na pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną nawierzchnią w miejscowościach województwa lubelskiego. – Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy z przygotowaniem pedagogicznym, nie tylko specjalizujący się w szkoleniu z piłki nożnej. Planujemy również zajęcia z przygotowania motorycznego i fizycznego prowadzone przez specjalistów w tym zakresie. Do dyspozycji uczestników jest również fizjoterapeuta. Klub zapewnia wszystkim uczestnikom projektu profesjonalne urządzenia do treningu – podkreśla prezes Grzegorz Gardziński.

Oprócz zajęć uczestnicy projektu będą brać udział w rywalizacji sportowej, rozgrywać zawody piłki nożnej z rówieśnikami z województwa lubelskiego. – Z powodu wojny wielu młodych chłopców z Ukrainy, którzy na co dzień uprawiali sport, musiało opuścić swój kraj. Nasz klub poprzez realizację wraz z Fundacją PKO Banku Polskiego projektu chce im dać możliwość, uczestnictwa w zajęciach sportowych, które pozwolą im podtrzymać sprawność fizyczną, zachować kondycję, ale również zadbać o zdrowie. Zależy nam również na tym, by ci chłopcy choć przez chwilę poczuli się jak u siebie w domu i uprawiając sport, choć na chwilę zapomnieli o tym, co obecnie dzieje się w ich kraju – zaznacza prezes Chełmianki.

Klub Chełmianka uczestnikom zajęć, zaplanowanych poza Chełmem i podczas rozgrywania zawodów piłkarskich, zapewni transport, ale również wyżywienie, czy napoje. Do udziału w projekcie Chełmianka zaprasza chłopców z Polski i Ukrainy urodzonych w latach 2004-2008. Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o kontakt z trenerem koordynatorem projektu, Andrzejem Krawcem, tel. 507 072 845. Zajęcia w ramach projektu potrwają do 31 marca 2023 roku.