29 listopada 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Z Podlasiem zagramy w Chełmie

2 min read

Piłkarze Chełmianki w najbliższą niedzielę 6 marca rozegrają ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym. Ich rywalem będzie lider IV ligi – Podlasie Biała Podlaska. Dobra informacja dla kibiców jest taka, że spotkanie odbędzie się w Chełmie!

Mecz sparingowy Chełmianki z Podlasiem zostanie rozegrany na boisku na osiedlu Słoneczne, w niedzielę 6 marca o 13.00. – Za nieco ponad dwa tygodnie rozegramy pierwsze spotkanie mistrzowskie, dlatego też chcieliśmy, aby sparing z Podlasiem odbył się na naturalnej murawie – mówi Artur Bożyk. – Od kilku dni trenujemy już na trawie, kończymy z zajęciami na „Orliku”, czy halach sportowych. Zawodnicy aż palą się do gry właśnie na normalnym boisku z naturalną murawą.

Chełmscy kibice będą mieli więc okazję po raz pierwszy w tym roku zobaczyć piłkarzy trenera Bożyka w Chełmie. – Nie ukrywam, że decydując się na rozegranie sparingu w Chełmie, braliśmy pod uwagę również to, by grę drużyny mogli obejrzeć nasi kibice – mówi szkoleniowiec.

Mecz odbędzie się również dzięki uprzejmości pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, którzy zadbają o przygotowanie boiska. – Współpraca z MOSiR-em jest wzorowa. Dyrektor Krzysztof Białowicz i pracownicy pomagają nam jak tylko mogą – mówi Henryk Nowak, wiceprezes ds. organizacyjnych w Chełmiance. – Żeby niedzielny mecz doszedł do skutku, boisko na osiedlu Słoneczne wymaga wielu prac. Mamy jednak zapewnienie MOSiR, że obiekt będzie gotowy. Jedynie nagłe załamanie pogody, obfite opady śniegu mogą spowodować, że pojedynek z Podlasiem nie doszedłby do skutku. Wierzymy jednak, że aura dopisze.

Chełmianka tydzień później, 13 marca, rozegra mecz półfinału Pucharu Polski na szczeblu ChOZPN we Włodawie z miejscową Włodawianką. Z kolei w sobotę 19 marca o 15.30 na stadionie miejskim zainauguruje piłkarską wiosnę w III lidze. Jej pierwszym rywalem będą Karpaty Krosno.