8 grudnia 2022

Chełmianka Chełm

Oficjalna Strona

Pierwsza wygrana juniorów

2 min read

W niedzielę juniorzy starsi Chełmianki w trzeciej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów pokonali u siebie Widok Lublin 4:2 (1:1).

Gole zdobyli: Dawid Kuśmierz 32 min., Adrian Tabaczek 50 min., Filip Siepsiak 58 min. i Damian Kuśmierz 83 min.

Mecz z Widokiem różnił się bardzo od dwóch poprzednich, w których Chełmianka zanotowała porażki po 1:4. – Przede wszystkim nie daliśmy pograć rywalowi, od samego początku byliśmy bardzo agresywni, atakowaliśmy przeciwnika na jego połowie i przez to gracze Widoku popełniali błędy – mówi Jan Konojacki, trener juniorów Chełmianki. – W ostatnim tygodniu mieliśmy lżejsze zajęcia, dałem chłopakom trochę odpocząć, bo odczuwali trudy okresu przygotowawczego. Ten odpoczynek był potrzebny, co było widać podczas meczu z Widokiem. Zawodnicy nabrali dynamitu, byli szybsi od rywala. Cieszy fakt, że zagraliśmy skutecznie, strzeliliśmy cztery gole, wszystkie po ładnych akcjach. Pierwszy gol padł po oskrzydlającym ataku, ładnym dośrodkowaniu Roberta Siarnika i strzale głową Dawida Kuśmierza. Przed przerwą Widok wyrównał, ale kilka minut po zmianie stron prowadzenie Chełmiance dał Adrian Tabaczek. W 58 min. wynik podwyższył Filip Siepsiak i choć goście zdobyli kontaktową bramkę, ostatnie słowo należało do podopiecznych Jana Konojackiego. Z piłką z własnej połowy wyszedł Damian Kuśmierz i po solowej akcji strzelił czwartego gola. Chełmianka zagrała w składzie: Chwedorczuk – Czepiel (46 Bryk), Adamski, Renowski, Kozaczuk (62 Otkała), Pieczonka (75 Zakrzewski), Rak, Dawid Kuśmierz, Tabaczek, Siarnik (80 Szady), Siepsiak (65 Damian Kuśmierz). W sobotę, 3 września, Chełmianka zagra w Biłgoraju z Ładą.

Pozostałe wyniki: Orlęta Łuków – Janowianka Janów Lubelski 5:0, Victoria Parczew – Lewart Lubartów 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski – Górnik Łęczna 1:2, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Wisła Puławy mecz się nie odbył, goście nie dojechali. Pauzowały: Łada Biłgoraj i Hetman Zamość. W tabeli prowadzą Orlęta Łuków – 6 pkt., drugie miejsce ma Victoria Parczew – 6 pkt. Chełmianka z kolei zajmuje dziewiątą lokatę z 3 pkt. na koncie.